• BITCOIN/TL
  1973457,387
  % 3,30
 • ETHEREUM/TL
  105540
  % 2,45
 • RIPPLE/TL
  17.17
  % 4,76
 • BITCOIN CASH/TL
  12597.11,439
  % 2,17
 • LITECOIN/TL
  2315.7
  % 0,96
 • COSMOS HUB/TL
  204.52
  % 0,64
 • CARDANO/TL
  14.21
  % 4,17
 • TETHER/TL
  33.12
  % 0,18

BTC Balinaları Devrede! Panik Satışlarına Sebep Oldular

BTC Balinaları Devrede! Panik Satışlarına Sebep Oldular

Kripto para piyasaları Bitcoin balinaların yaptığı işlemler ile çalkalanmaya devam ediyor. 1000 BTC varlığından daha fazlasını cüzdanlarında tutan yatırımcılar için kullanılan balina tabiri piyasaları heyecanlandırmaya yetiyor. Son bir hafta içerisinde binlerce BTC varlığının el değiştirmesine neden olan balinalar kimi zaman küçük ve kişisel yatırımcılar tedirgin ederken kimi zamanda küçük yatırımcıların yanlış yönelmesine sebep oluyor.

LINK Alındı XRP Satıldı

xrp coin yatirim

Geçen hafta Çin Merkez Bankasının yasak kararları ile beraber düşüşe geçen kripto para piyasalarında ciddi alım ve satım işlemleri görülmüştü. LINK özelinde balinalar piyasadan milyonlarcası toparlayıp depolarken XRP satış işlemlerinde de ciddi hareketlilikler gözlerden kaçmadı.

10 Bin BTC Satıldı

Whale Alert isimli anlık veri sağlayıcısı site nin resmi twitter hesabından duyurulan iki işlem ise kafaları karıştırdı. Daha öncesinde piyasanın düşmesini fırsat bilen balinalar Bitcoinleri toplayarak uzun vade için saklama eğilimine girmişken bu kez büyük miktarlarda satım işlemleri görüldü Geçen haftadan bu yana Bitcoin milyonerleri piyasalardan 80 bin BTC varlığını toparken bir balina ise geçen saatlerde 5 bin BTC’yi piyasaya sürdü. Binance üzerinden yapılan işlem Whale Alert tarafından duyuruldu. 5 bin BTC’nin güncel piyasa değeri ise yaklaşık olarak 200 milyon dolar. Yapılan satış işlemi için ise ne kadar işlem ücreti alındığı belirtilmedi.

Balinalar Satış Yaptı

bitcoin fiyatlari

Kimliği belirsiz bir balina daha bu işlemin üzerinde henüz dakikalar geçmiş iken aynı miktarda BTC varlığını piyasaya saldı. 5 bin BTC tutarındaki işle Coinbase üzerinde gerçekleşti. Üst üste yapılan yalnızca 2 işlem ile piyasalara 10 bin BTC aktarımı yapılmış oldu. Panik havasına kapılan bazı yatırımcılar balinaların izinden giderek cüzdanlarını boşaltmış durumda. Küçük yatırımcıların balina hareketlerini yanlış yorumlanmasının olası olduğunu söyleyen analistler ise bu satışların devam etmesi ve 1 BTC’den az varlığı bulunan yatırımcıların da bu satışlardan dolayı panik satışlarına başlamasının ileriki günlerde BTC fiyatlandırmasında etkili olabileceğini söylemekte.

Öte yandan son 28 ayın en düşük arz seviyesinin görüldüğü şu günlerde piyasalarda BTC arz talep dengesi tam olarak sağlanamamakta.