• BITCOIN/TL
  2135090,277
  % -1,04
 • ETHEREUM/TL
  98971
  % -1,64
 • RIPPLE/TL
  16.43
  % -2,15
 • BITCOIN CASH/TL
  15620.67,728
  % 1,86
 • LITECOIN/TL
  2649.35
  % -1,99
 • COSMOS HUB/TL
  264.6
  % -4,58
 • CARDANO/TL
  15.06
  % -3,09
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,05

BTC 63 Bin Dolar Desteğini Kaybederse Ne Olur?

BTC 63 Bin Dolar Desteğini Kaybederse Ne Olur?

Lider kripto para birimi ve beraberinde genel tabloda kripto para piyasaları adında analistler daha önce belirttikleri tahminlerinde, yılın son çeyreğinin verimli geçeceğini öne sürmüştü. Bu öngörüler, büyük oranda son çeyreğin ilk yarısında doğru çıktı ve Bitcoin (BTC) bu süreçte 3 kez ATH belirledi. Son olarak 10 Kasım tarihinde Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesine dokunması, ilerleyen süreçler için olumlu tahminlerin güçlenmesini sağladı. Ancak BTC, gelen ATH sonrası yaşadığı geri çekilmede sert değer kaybı yaşadı ve 65 bin dolar desteğini de kaybetti. Analistler, bu düşüşler sonrası BTC’nin 63 bin dolar desteğini de kaybetmesi durumunda ne gibi senaryoların görülebileceğine odaklanıyor.

BTC Yeni Haftaya Nasıl Başlayacak?

bitcoin yukseliyor mu

 

Bitcoin’in, ABD’den gelen enflasyon verilerinin beklenenden yüksek açıklanması ile birlikte elde ettiği rekor, Çin’den gelen Evergrande iflas haberi ile yerini sert değer kaybına bıraktı. İlk olarak 65 bin dolar desteğini kaybeden BTC, daha sonra 62 bin dolar bölgesine kadar çekildi. Boğaların, 63 bin dolar bölgesinde verdiği mücadele devam ederken, analistler buradaki önemli desteğin kaybedilmesi durumunda kötü senaryoların görülebileceğine işaret ediyor. Analistlere göre bir sonraki döngü için 63 bin dolar seviyesinin önemi büyük ve bu bölgenin kaybedilmesi durumu, yeni haftaya da düşüşle başlama ihtimalini akıllara getiriyor.

BTC İçin Alt Bölgede Kritik Noktalar

Analistlere göre 63 bin dolar seviyesindeki destek kaybedilirse fiyatta yaklaşık %9 oranında bir geri çekilme daha yaşanabilir. Bitcoin’in orta vadeli hareketli ortalamada 57 bin dolar ile 58 bin dolar aralığında güçlü bir savunma ile karşılaşması da Temmuz sonunda başlayan boğa koşusunun devamı ve yılsonu hedeflerinin gerçekleşmesi için önemli bir ilerleme olarak değerlendiriliyor. Ancak analistler, düzeltmelere rağmen uzun vadede bir sorun görünmediğine işaret ediyor.

BTC Yüzde 9 Düşerse Ne Olur?

btc rekor

Sonuç itibariyle, analistler 63 bin dolar desteğinin kaybedilmesi durumunda fiyatın yeniden 57 – 58 bin dolar bölgesine çekilebileceğini dile getiriyor. Ayrıca analistler, bu olası geri çekilmede boğaların güçlü bir savunma yapması ve fiyatın daha büyük kayıplar yaşamasını engellemeleri gerektiğini de ifade ediyor. Bu olası düşüş senaryosunda altcoin piyasasında ise %20’ye varan değer kayıplarının görülebileceği belirtiliyor.