• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC 60 Bin Doların Altına Sarktı, Altcoinler Düşüşe Eşlik Etti

yatirim coinleri hangileri

Kripto para piyasalarında neredeyse tüm varlıklar, son 24 saatlik süreçte lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) devam eden değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü hareketlerine devam etti. Bitcoin, gelen değer kayıpları ile birlikte 60 bin dolar seviyesindeki kritik destek noktasını da kaybetti ve Bitcoin’deki düşüşe paralel şekilde hareket eten lider altcoin Ethereum (ETH) da bu düşüşlerden payını alarak son 24 saatlik süreçte 4 bin 100 dolar seviyesine kadar çekildi. Piyasanın en büyük 2 kripto para biriminde gelen sert düşüşler sonrasında altcoin piyasasında da değer kayıpları kendisini gösterdi.

Bitcoin (BTC)

btc artis

Bitcoin, geçtiğimiz hafta gelen rekorlar ile birlikte 69 bin dolar seviyesine dokundu ve BTC için gözler 70 bin ve 72 bin dolar hedeflerine çevrildi. Ancak hafta arasında gelen sarsıntıların ardından, her ne kadar yeni hafta 65 bin dolar seviyesindeki fiyat mücadelesi ile başlamış olsa da BTC, Pazartesi günü düşüşe geçmeye başladı ve 63 bin dolar seviyesinin de altına sarktı. Ardından 61 bin doları da kaybederek 60 bin dolar bandına gerileyen BTC, hafta ortasında 59 bin dolar bandını da gördü. Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesindeki en kritik desteklerden birini kaybetmesi , peşinden 58 bin 800 dolar seviyesini de getirdi. Ancak BTC bu aşamadan sonra toparlanarak 59 bin 800 dolara yeniden yükseldi.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’in öncülüğünde piyasada görülen genel düşüş eğiliminde Ethereum’daki değer kayıpları da %10 seviyesinin üzerine çıktı. Grafikte güçlü destek seviyesine yaklaşan ETH, geçtiğimiz hafta 4 bin 800 dolar seviyelerinde işlem görüyordu ancak gelen değer kayıpları son 24 saatlik süreçte de devam etti. Gelen aşağı yönlü hareketlilikler ile Ethereum, 4 bin 100 dolar bandına kadar geriledi.

Altcoinlerde Değer Kayıpları

analist tavsiyesi coinler

Yazım sırasında Bitcoin 59 bin 591 dolar seviyesinde ve Ethereum da 4 bin 170 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC ve ETH’nin değer kaybettiği son 24 saatlik süreçte Binance Coin (BNB) %6,5 oranında, Solana (SOL) %6,1 oranında, Cardano (ADA) %5 oranında ve Ripple (XRP) da %3,6 oranında değer kaybı yaşadı.