• BITCOIN/TL
  2125852,729
  % 1,34
 • ETHEREUM/TL
  114302
  % 2,07
 • RIPPLE/TL
  19.41
  % 10,21
 • BITCOIN CASH/TL
  12826.66,482
  % -0,12
 • LITECOIN/TL
  2422.51
  % 3,40
 • COSMOS HUB/TL
  218.33
  % 4,73
 • CARDANO/TL
  14.76
  % 2,06
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,18

BTC 50 Bin Doları Görecek Mi? FED Başkanı Konuştu

BTC 50 Bin Doları Görecek Mi? FED Başkanı Konuştu

Bitcoin ve bazı diğer kripto para birimleri son 24 saat içerisinde bir miktar yukarı yönlü hareketlilik içerisine girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin yatırımcısı ise bu durumu sıdkı bir şekilde takip etmekte. Dünyada gelişen siyasi ve ekonomik olaylardan etkilenmeye devam eden kripto para piyasaları için dalgalanmalar devam ediyor.

Kripto para uzmanlar ise bu dalgalanmaları sektör içerisinde yorumlamaya başladı. BTC’nin son 24 saat içerisinde 43 bin dolar seviyesinin üzerine sürekli test etmesi ile analistler bu seviyede kalıcı olması halinde 45 bin dolar hatta da sonra 50 bin dolar seviyesi için olumlu sinyaller olabileceğini söylemekte. Analistlere göre lider kripto para birimi BTC’den etkilenmeye halen devam eden altcoinlerde de çok büyük alım satım işlemleri olmaması halinde BTC ile beraber hareket edeceği düşüncesi hakim.

Boğalar Devrede

Bullish borsasi

Kripto paraların babası olarak görülen Bitcoin 43 bin doların üzerinde piyasalarda fiyatlandırmaya devam ederken, boğalar bu fiyatın 42 bin doların altına düşmemesi için hafta başından bun yana çaba sarfetmekte. Sektörde ileri gelen grafik yorumcularına göre hafta sonuna doğru son zamanlarda yukarı yönlü eğilim içerde

ne giren BTC için bu haftada yukarı bir harekette olması için olumlu bir katalizöre ihtiyaç duyulmakta.

FED Başkanı Açıkladı

Dün ise Amerika Bİrleşik Devletleri Federal Bankası Başkanı kongreye seslenirken ülkesinin, Çin gibi baskıcı ve yasakçı bir tutumu benimsemesininin mümkğn olmadığını belirtti. Bu tutumu tasvip etmediklerini de belirten başkan, baskı yapmaya karşı olduklarını fakat en kısa süre içerisinde de kripto paralar ile alakalı bir regülasyon çalışmasının da yapılması gerektiğini belirtti.

Düzenlemeler Yolda

Bullish borsasi

ABD kripto paralar ile yapılan ödeme, alışveriş ve transfer işlemlerini yasaklama niyetinde olmasa da Powell In açıklamalarından kripto para sektörüne bir düzenleme geleceği çıkarımı yapmak mümkün. Özellikle Stablecoin’ler için düzenlemeler öngören ABD kanadı kripto para piyasalarında tedirginlikleri sebep olmakta. Stablecoin’leri bir yatırım fonu gibi banka mevduatlarına benze bir yapıda olduğunu belirten Başkan Powell, bu durumdaki bir yapının yasalar çerçevesinde işlem görmesi gerektiğini belirtti.