• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Borsalara Yatırılan BTC Miktarı Son 1 Senenin Zirvesini Gördü!

tesla sirketi

Yatırımcılar tarafından kripto para borsalarına yatırılan BTC miktarı bir yıllık sürenin en yüksek seviyesine çıktı. Bu trende ilişkin detaylar, CryptoQuant ekibinin tweet’i ile ortaya çıktı. İlk tweet ardından eski CEO Ki Young Ju’da dikkat çekici paylaşımda bulundu.

Bir yıllık süre baz alındığında kripto para borsalarına yatırılan en yüksek Bitcoin miktarına bugün ulaşıldığı kayda geçti. Bu bilgiye ise CryptoQuant ekibinin tweet’i ardından ulaşıldı. Bitcoin tutmaktan, BTC bakiyelerini borsaya gönderme aşamasına geçiş yapan yatırımcıların, Tesla açıklamasından etkilendikleri düşünülüyor. Çünkü hareketler Tesla’nın BTC’yi artık ödeme aracı olarak kabul etmeyeceğini açıkladıktan sonra kayda geçmeye başladı.

Tesla’nın Yaşananlarda Etkisi Olabilir!

piyasa

Elon Musk, Tesla’da artık ödeme aracının BTC olmayacağını açıklayıp, gerekçe olarak çevresel kaygıları ve riskleri öne sürmüştü. Musk’ın bu ifadeleri ardından Bitcoin’de %19,2’lik düşüş oluşmuş ve fiyat 57 bin dolardan 46 bin dolara çekilmişti. 14 Mayıs tarihinde saatler 14:55’i gösterdiğinde ise BTC fiyatının 50.545 dolarda tutunarak %1.40’lık değer kazanımı yönüne döndüğünü görüyoruz.

Tesla’da ödeme aracının BTC olmayacağı haberi ardından DOGE’ye gözler çevrildi. Çünkü Elon Musk yeni ödeme aracı adayı olarak DOGE’yi takipçilerine anket ile oylattı. Bu gelişme ardından BTC’nin çok enerji tüketen bir kripto para birimi olduğunu tweet ile paylaşan Elon Musk, düşüş trendine neden olmuştu.

CryptoQant CEO’su Balinalara Dikkat Çekti!

Bugün diğer bir önemli Tweet ise CryptoQant’ın eski CEO’su olan Ki Young Ju tarafından paylaşıldı. Eski CEO, Bitcoin balinalarının borsalara BTC yatırdığını, bu yüzden muhtemelen satış baskılarının arttığını belirtti. Ünlü isim uzun vadeli BTC yatırımcılarının endişelenmemeleri gerektiğini belirtti. Diğer yandan portföyü Amerika’daki BTC yatırımcıları ile aynı olan ve türev trader’ı olan kişilerin ise kısa vadede dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Çünkü balinaların piyasaya BTC yatırdıklarını ifade etti.

Tüm Balinalarda Satış İştahı Yok!

bitcoin

Tüm gelişmelerin yanında Crypto Qant ekibi 13 Mayıs’ta Coinbase’den ayrılmış olan 10.044 BTC belirlendiği için tüm yatırımcıların ve tüm Balinaların satış modunda olmadıklarını ifade etti. Ortalama 0,5 milyar dolar değerinde olan Bitcoin, 49 bin dolarlık giriş fiyatından satın alındı. Bu satın alma ile birlikte 52 bin ile 46 bin dolar arasındaki fiyat bandının, Bitcoin balinalarının olası bir diğer iyimser birikim alanı olduğu sonucuna ulaşıldı. Bitcoin’in borsalardaki miktarı son 1 senenin en yüksek miktarında yer alıyor.