• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Yeni Haftaya Umut Vererek Başladı

altcoin rekor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta içinde en çok eleştiriye maruz kaldığı volatilite konusunda bir kez daha bu özelliğini ortaya koyarak dikkat çekti. Ekim ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF onayı sonrasında ATH belirleyen ve ardından Kasım ayına kadar dengeli seyreden BTC, geçtiğimiz hafta 2 kez ATH seviyesini güncelledi. Rekor üzerine rekor kırarak 69 bin dolara dokunan BTC, hafta arasına girilirken sert düşüşler yaşadı ve 63 bin dolar bölgesinin de altına sarktı. Yeni haftaya nasıl başlayacağı merak edilen Bitcoin, haftaya yükseliş eğiliminde giriş yaptı ve önemli direnç seviyelerini aşarak piyasalarda olumlu bir hava oluşmasına önayak oldu.

BTC Önemli Desteğin  Tekrar Üzerine Çıktı

btc artis

Geçtiğimiz hafta 69 bin dolar seviyesine dokunarak tüm zamanların fiyat rekorunu kıran Bitcoin, daha sonra gelen değer kayıpları ile 63 bin dolar seviyesinin altına geriledi. 15 Kasım Pazartesi gününe ise BTC, 66 bin dolar seviyesine kadar yükselerek bir giriş yaptı. Evergrande iflas haberi ile birlikte gelen düşüş sonrası konsolide olan BTC, yeni haftanın erken saatlerinde yukarı yönlü ivme kazanarak değer artışları kaydetti ve önemli bir destek olarak görülen 65 bin dolar seviyesinin tekrar üzerine çıktı.

BTC Kritik Hafta Sonundan Sonra Haftaya Güçlü Başladı

Bitcoin son 1 haftalık süreçte çift yönlü dalgalanmalar yaşayarak her iki tarafta da sert değer hareketlilikleri gösterdi. Yukarı yönlü hareketlerinde 69 bin dolar seviyesine tırmanarak rekor kıran BTC, gelen değer kayıpları ile 63 bin dolar seviyesinin altına sarkarak piyasalarda genel tabloda düşüş görülmesine neden oldu. Ancak yeni hafta başlangıcında BTC, 66 bin 200 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra 65 bin 700 dolar seviyesinde dengelendi. Haftayı da bu seviyede açan BTC, kritik bir hafta sonunun ardından yeni haftaya, yatırımcıları umutlandırarak giriş yaptı.

Altcoinler de Yukarı Yönlü Hareketlendi

altcoinler haftaya nasil basladi

Bitcoin’in yeni haftaya yükseliş eğiliminde başlaması, altcoin piyasasında da benzer şekilde yukarı yönlü hareketlerin görülmesini sağladı. Yazım sırasında BTC 65 bün 789 dolar seviyesinde işlem görüyor ve lider altcoin Ethereum (ETH) da son 24 saatte gelen %1,37 orandaki değer artışı ile yazım sırasında 4 bin 705 dolar seviyesinde işlem görüyor.