• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin ve Ethereum Güne Nasıl Başladı?

Bitcoin ve Ethereum Güne Nasıl Başladı?

Kripto para piyasaları yaklaşık 3 haftadır volatil fiyat hareketleri sergiliyor. Ekim ayına Bitcoin (BTC) öncülüğünde yukarı yönlü fiyat hareketleri ile başlayan kripto para piyasalarında, Kasım ayı başlarında da yukarı yönlü fiyat hareketleri görüldü. 10 Kasım tarihinde Bitcoin 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı ve fiyat düzeltmesine gitti. Bitcoin ile birlikte yükselen altcoin piyasası da gelen bu fiyat düzeltmesi ile geri çekilmelere başladı. Ardından volatil hareketlerin görüldüğü piyasalarda, sert düşüşler kendisini gösterdi ve BTC bu süreçte 55 bin dolar bandına kadar geriledi. Gelen dalgalı fiyat hareketlerinin ardından kripto para piyasaları 25 Kasım Perşembe gününe de volatil fiyat hareketleri ile giriş yaptı.

BTC ve ETH’de Son Durum

bitcoin fiyatlari

Kasım ayında gelen aşağı yönlü hareketler sonrası ciddi oranlarda değer kayıpları yaşayan Bitcoin, 58 bin dolar direncini yeniden test etti. Öte yandan Bitcoin’i takip eden fiyat hareketleri ile dalgalı seyreden Ethereum (ETH) da bu süreçte yakaladığı hafif yükselişlerde 4 bin 300 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak Ethereum burada, 4 bin 320 dolar seviyesinde bir satış baskısı ile karşılaştı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin geçtiğimiz hafta 63 bin dolar ve ardından 60 bin dolar seviyelerindeki desteklerini kaybetti. Bitcoin’in 60 bin dolar desteğini kaybetmesi ile birlikte fiyat 55 bin dolar ile 60 bin dolar arasında konsolide olmaya başladı. Her ne kadar haftalık fiyat hareketlerinde Bitcoin bu fiyat noktaları arasında yüksek dalgalanmalar yaşamış olsa da henüz 60 bin dolar seviyesindeki desteği tam anlamıyla aşamadı. Yazım sırasında 57 bin 222 dolar seviyesinde işlem gören BTC, 58 bin 150 dolar bölgesinde satış baskısı ile karşılaştı.

Ethereum (ETH)

ethereum fiyatlari

Bitcoin’e uzun süre paralel hareket eden ve BTC’de gelen konsolidasyon sonrası yukarı yönlü hareketlerine başlayan Ethereum, son 24 saatlik süreçte 4 bin 300 dolar bölgesini iki kez aştı ancak Bitcoin’in yeniden aşağı yönlü harekete geçmesiyle Ethereum da satış baskılarıyla karşılaştı. Gelen satış baskıları sonrası bir miktar değer kaybeden Ethereum 4 bin 268 dolar seviyesinde işlem görüyor.