• BITCOIN/TL
  2181412,449
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  117694
  % 0,92
 • RIPPLE/TL
  16.01
  % 0,49
 • BITCOIN CASH/TL
  14005.38,304
  % -0,69
 • LITECOIN/TL
  2585
  % 0,15
 • COSMOS HUB/TL
  235.21
  % 0,63
 • CARDANO/TL
  13.57
  % 0,68
 • TETHER/TL
  32.74
  % 0,05

Bitcoin Son 3 Ayın Zirvesine Ulaştı! Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor

Bitcoin Son 3 Ayın Zirvesine Ulaştı! Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Lider kripto para inişli çıkışlı bir grafik çizmeye devam ederken yatırımcılarını da heyecanlandıran yükseliş hareketleriyle gündeme geliyor. Son dönemde uzun bir süredir aşağı yönlü ve yatay hareketler yapan BTC grafiği nihayet son günlerde hızlı yükseliş performansı göstermeye başladı. Bu durum kripto para yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasının genelinde yatırımcıların takip ettiği olumlu hava yüzleri güldürmeye başladı. Uzun bir süredir BTC fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcılar ve analistler nihayet meyveleri toplamaya başladı. Bitcoin, son haftalarda piyasa genelindeki yükseliş trendiyle birlikte sağlam kazanımlar elde ediyordu. Bunun üzerine dün, üç ayın neredeyse en yüksek seviyesine yükselmesiyle yatırımcılarını heyecanlandırdı.

BTC 2 Önemli Direnci Kırmayı Başardı

btc al sat

Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin, en yüksek seviye olarak 46 bin 409 dolara ulaşmayı başardı. Ancak burada kalıcı olamayan BTC, sadece birkaç saat sonra satış baskısına dayanamayıp geri düştü. Daha sonra 45 bin dolar civarına oturan BTC fiyatındaki bu seviye bile yüzleri güldürüyor. Çünkü temmuz ayının sonunda Bitcoin fiyatı 30 bin doların altına düştüğü için gelinen son seviye hala yüzde 54 oranında bir kazanç olduğunu gösteriyor.

Popüler kripto para borsası OKEx’in kıdemli editörü Hunain Naseer son açıklamalarında BTC fiyatındaki yükselişi analiz etti: “Piyasa lideri Bitcoin şu anda 45 bin doların hemen üzerinde kritik bir aralıkta işlem görüyor. Bu eğilim devam ederse, daha hızlı hareketli ortalamaların daha yavaş olanları geçtiğini görmeye başlayacağız. Yani bunlar fiyatı için bir yükseliş göstergesi.” BTC fiyatı sırasıyla 40 bin ve 45 bin dolarlık dirençleri kırmayı başarınca yükseliş umutlarını da arttırdı.

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

bitcoin nedir

En büyük kripto para birimiyle ilgili yorum yapan analistler, BTC/USD paritesinin bu hafta sonuna kadar daha da yükselebileceği ihtimaline inanıyorlar. Naseer bu konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı: “BTC’nin 50 bin doları aşmaya çalışmadan önce birkaç gün boyunca 45 bin dolar ile 48 bin dolar arasında konsolide olması muhtemel. Ancak olumsuz bir taraf da mevcut. Bu da 42 bin dolar civarında olası bir desteğin yeniden test edilmesi. Bu gerçekleşse bile, fiyatın oldukça hızlı bir şekilde 45 bin dolara geri dönmesi muhtemel.”

Kripto para uygulaması Ziglu’nun yaptığı bir araştırma Birleşik Krallık kripto yatırımcılarının yüzde 39’unun kazançlarından yararlanmak için son 12 ayda bazı varlıklarını sattığını ortaya koydu. Ayrıca yatırımcıların yüzde 22’si kripto paralarının 500 sterlin kadarını sattı. Hisselerini sattıktan sonra yatırımcıların yarısından fazlası yeniden kripto para aldıklarını açıkladı. Ziglu CEO’su Mark Hipperson, geçen sene olduğu gibi kripto para birimlerinin oynak olabileceğini vurguladı.