• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Sert Düştü, Piyasalar Kırmızıya Boyandı

altcoinler haftaya nasil basladi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir düşüş eğiliminde ve zaman zaman yatay seyirde hareket ediyor. Kasım ayında yeni rekorlar ile karşılaştıktan sonra düşüş hareketlerine başlayan Bitcoin, gelen bu düşüşler ile birlikte 4 Aralık tarihinde 42 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu gerileme sonrası hızlı toparlanan BTC, daha sonra 51 bin dolar bölgesinin de üzerine çıkmıştı. Ancak hafta açılışında tekrar bir düşüş yaşayan ve 50 bin dolar bölgesini kaybederek 48 bin dolar bandına gerileyen BTC, yeni günde de düşüşlerini sürdürdü ve bu kez de 47 bin dolar desteğini kaybederek 46 bin dolar bandına geriledi. Bitcoin’deki sert düşüş, altcoin piyasasını da kırmızıya boyadı.

Bitcoin 46 Bin Dolar Bölgesine Çekildi

btc rekor

Bitcoin geçtiğimiz gün 50 bin dolar bölgesini test etmeye başlamıştı ancak Bitcoin’in bu kritik bölgeye gerçekleştirdiği hamleler sonuçsuz kaldı ve BTC 50 bin dolar seviyesinin altına geriledi. BTC’nin 50 bin dolar seviyesindeki desteği kaybetmesi ile birlikte düşüşler hızlandı ve BTC 46 bin dolar seviyesine kadar çekildi. Kısa bir süreliğine 45 bin 750 dolar bölgesini de gören BTC, daha sonra kayıpları konsolide etmeye başladı.

Bitcoin’de Kritik Fiyat Seviyeleri

Analistler, Bitcoin’de kritik olarak gösterilen fiyat seviyelerinden yola çıkarak yukarı yönlü ani bir direnç bölgesi olarak 47 bin 500 dolar seviyesini işaret ediyor. Öte yandan analistlere göre bu aşamadan sonraki ilk kritik direnç de 48 bin 300 dolar bölgesinde bulunuyor. Bu bölgenin üzerindeki olası bir kırılma ile birlikte analistlere göre daha hızlı yükselişler için zemin oluşabilir. Analistler bu aşamada en kilit noktada ise 50 bin dolar seviyesinin olduğunu belirtiyor.

Ethereum 4 Bin Doların Altına Geriledi

altcoinler yukseliyor mu

Bitcoin’in son 24 saatlik süreçte %4,2 oranda değer kaybı yaşaması ile birlikte altcoin piyasasında da benzer değer kayıpları kendisini gösterdi. Neredeyse tüm altcoinlerin değer kayıpları yaşadığı tabloda uzun bir süredir 4 bin dolar bölgesinde işlem gören Ethereum (ETH), bu seviyenin altına gerileyerek düşüşe tepki verdi. Son 24 saatte Ethereum %5,4 oranda bir değer kaybı ile 3 bin 775 dolar seviyesine kadar geriledi.