• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Madencilik Konseyi: Elon Musk’ın BMC’de Rolü Bulunmuyor!

Bitcoin Madencilik Konseyi: Elon Musk’ın BMC’de Rolü Bulunmuyor!

MicroSrategy CEO’su Michael Saylor tarafından bir araya getirilen Madenciler Konseyi ve Elon Musk, geride kalan günlerde bir görüşme gerçekleştirmişlerdi. Diğer yandan Elon Musk bir madencilik konseyi kurulması yönünde öneri yapmıştı.

Ancak bu konsey Michael Saylor’un daha etkin olduğu bir koşul altında madencilerin çabaları ile kuruldu. Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini ve fosil yakıt tüketimini eleştirmesi adından kurulan konsey, şimdilerde ilginç bir açıklama gerçekleştirdi. Elon Musk’ın bu kuruluşta etkili bir rolünün olmadığı konsey tarafından özellikle belirtildi. Elon Musk’ın paylaşımları ile gündeme yansıyan ve her konudan yakından haberdar olduğu hissini veren ifadeler, bu açıklama ile etkisiz hale geldi.

Konsey Saylor Önderliğinde Kuruldu!

Kuzey Amerika içerinde yer alan Bitcoin madencilerinin ve madencilik tesislerinin yer aldığı bu konsey, ilk adımda 2021 Mayıs ayı sonunda Elon Musk’ın bir paylaşımı üzerinden yaptığı öneri ardından oluşturuldu. Musk, bu tip bir konsey kurulabileceğini belirtmişti. Devamında ise Saylor önderliğinde konsey hayata geçirildi.

Bitcoin Konseyinin Web Adresindeki Açıklama

Bitcoin konseyinin kendine ait bir internet sitesi de mevcut. Bu siteye girildiğinde ziyaretçileri karşılayan ilk açıklama ise basının dikkatini çekti. İlgili konseyin web adresine giriş yapıldığında, Elon Musk’ın konsey içerisinde her hangi bir yerinin ve önemli bir rolünün olmadığını ifade eden bir açıklama metni görülüyor.

Konseyin sitesinde yer alan açıklama,“ Elon Musk’ın BMC bünyesinde hiçbir rolü bulunmamaktadır. Onun buradaki rolü, Kuzey Amerikadaki bir grup Bitcoin madencilik şirketi ile Bitcoin madenciliğini ele almak için yapılan eğitsel bir görüşmeye katılmaktan ibarettir.“ ifadeleri yer aldı.

Elon Musk’tan Açıklama Gelmedi

Bu açıklamayı gören Elon Musk’ın Bitcoin eleştirilerine bir yenisini daha ekleyebileceği bekleniyor. Bu yüzden analistler piyasaya yönelik spekülatif açıklamalara ilişkin gündem nabzının bugün tutulması gerektiğini açıklıyorlar. Çünkü Elon Musk’tan gelen hamleler Bitcoin fiyatlarında değişimlere sebep olabiliyor. Musk ise açıklamaya yönelik henüz bir karşılık vermiş değil.

Bitcoin Fiyatlarında Dalgalanma Sürüyor!

btc nedir

Bugün Bitcoin’in adının yer aldığı önemli gelişmelerden biri madencilik konseyleri ile ilişkiliyken diğeri ise yüksek dalgalanmayı konu alıyor. 11 Haziranda sabahın erken saatlerinden bu yana Bitcoin defalarda değer kazanımlarını ve kayıplarını kayda aldı. Bitcoin için oldukça hareketli geçen bu gün içinde saatler 13:14’ü gösterirken ise %1.96 oranında değer kaybı tabloya geldi. Bu değer kaybı ile Bitcoin fiyatı 37.420 dolar seviyesinden fiyatlandı.