• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Konferansı’nda Jack Dorsey ve Elon Musk’tan Önemli Açıklamalar!

btc piyasasi

Dün yapılan Bitcoin konferansından detaylar piyasayı etkilemeye başladı. Dün değer kaybı yönünde şekillenen piyasa geneli bugün ise düzeltme hareketi içinde yer alıyor.

Dün gerçekleştirilen Bitcoin konferansında hem Elon Musk hem de Jack Dorsey Bitcoin hakkında olumlu açıklamalara imza attılar. Bitcoin yatırımcıları Elon Muskt’tan yeni bir eleştirinin gelip gelmeyeceği konusunda kararsızlardı. Ancak kötü bir gelişme olmadı ve Elon Musk BTC için oldukça ılımlı yorumlar gerçekleştirdi. Jack Dorsey ise konferansta, gelecekte Bitcoin’in tüm ülkelerde ve dünyada kullanılmasının istediğini açıkladı.

Jack Dorsey’den Elon’a Konferans Daveti!

bitcoin fiyatlari

Bitcoin konferansında Elon Musk’ın katılması aslında sosyal medya üzerinden yapılan bir davet ardından meydana geldi. Twitter CEO’su Jack Dorsey ile Tesla CEO’su Elon Musk sosyal medyada gönderileri altına yorum yaptıkları bir dönemde ilk daveti Jack Dorsey yaptı. Twitter CEO’su Elon Musk’ı konferansa davet ederek, Bitcoin hakkında aklında bulunan soruları konferansta netleştirebileceğini belirtmişti. Elon Musk ise daveti kabul etti.

Elon Musk: Bitcoin’i Ödemede Tekrar Kabul Edebiliriz!

Dün gerçekleşen Bitcoin konferansında en çok Elon Musk’ın gerçekleştirdiği açıklamalar dikkat çekti. Musk Bitcoin’i Tesla şirketi için yeniden ödeme aracı olarak kabul edebileceklerini ve bunun büyük bir olasılık olduğunu açıkladı.

Diğer yandan SpaceX ve Tesla şirketleri için zaten Bitcoin yatırımı yapıldığını belitti. Kendisinin de ETH, DOGE ve Bitcoin 3’lüsüne bireysel yatırı yapmayı tercih ettiğini açıklayan Elon Musk yatırımcıların yakın takibinde. Elon Musk’un Ethereum yatırımı yaptığına dair açıklamalarını netlikle ifade ettiği ise gözlerden kaçmadı.

Konferansta Jack Dorsey’in temennileri yatırımcıların dikkatini çekti. Dünyanın her alanında Bitcoin kullanımının yapılmasını isteyen ve buna inan Jack Dorsey bir BTC destekçisi olarak da tanınıyor. Konferanstaki olumlu açıklamalar ardından piyasa ise bir düzeltme hakim. Dün düşüşte olan kripto para birimlerinin bir kısmında değer kazanımları kayda geçti.

Konferans Ardından BTC %3 Üstü Değerlendi!

Bu sabah saat 10:01 olduğunda BTC %3.67 oranında değer kazanarak 32.044 dolar seviyesine çıkış yaptı. Bitcoin son 24 saat içinde %3.83 oranındaki fiyat değişimini değer kazanımı yönünde gerçekleştirirken, son 24 saat içinde en iyi performansını ise 32.752 dolardan yaptı. Aynı süre bazında tabloya aldığı en düşük fiyat ise 30.741 dolar oldu.

Ethereum %5 Üstü Yükseldi!

ethereum piyasasi

Konferansta Elon Musk’ın bireysel olarak Ethereum yatırımı gerçekleştirdiğini ifade etmesi gözlerden kaçmadı. Bu sabah saat 10:04 olduğundan Ethereum Tabloya %5.78 oranında yükselişi alarak, 1.985 dolardan işlem gördü. Ethereum son 24 saatlik süre içinde en yüksek 2.025 dolardan ve en düşük ise 1.863 dolardan işlem gördü. Ethereum son 30 gün içinde en yüksek 2.403 dolardan işlem gördü. Kripto para piyasasının ikinci en büyük kripto parası olan ETH, artışı kayda geçirdi.