• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin İçin Yeni Bir Boğa Koşusu Olası mı? Analistler Açıklıyor!

Bitcoin İçin Yeni Bir Boğa Koşusu Olası mı? Analistler Açıklıyor!

Kripto para piyasasının lider kripto para birimi Bitcoin 64 bin dolar üzeri rekoru ardından 30 bin dolar seviyesine iniş yapmıştı. Bu süre zarfında ise kripto pata piyasası üzerinde oluşturduğu panik etkisi ile altcoin fiyatlarında da değer kaybına neden olmuştu.

Şimdiler ise yeşil alan içinde işlem görmeye başladı ve uzmanlar Bitcoin boğa piyasasına tekrar girişi konuşuyorlar. Bazı önemli isimler ise Bitcoin’in geçmiş tarihlerde olduğu gibi hareket ettiğini ve bu hareketler ardından ani değer artışlarının gelebileceğini savunuyorlar.

Yonowitz BTC Artışı Bekliyor!

bitcoin fiyatlari

Kripto para medyalarından biri olan BlockWords’ün kurucusu olan Yonowitz, Bitcoin’in geçmiş tarihlerde de benze konsolidasyonu yaptığını açıkladı. Yonowitz’e göre, 2021 yılı 2013 yılında görüldüğü şekilde geçebilir. Ünlü isim, 2013 yılında Bitcoin’in 260 dolar düzeyine kadar çıkış gerçekleştirdiğini ardından %80 düşüş ile 210 gün boyunca konsodile olduğunu belirtti. Bunun hemen ardından ise 2013 yılı için rekor olan 1.100 dolarlık fiyata çıkış yapıldığının altını çiziyor.

Yonowitz benzer hareketlerin Bitcoin için 2021 grafiklerinde yer aldığını ve kısa vade ardından boğa koşusunun ve rallinin daha etkili olabileceğini savunuyor. Benzer fikirleri savunan başka önemli isimlerde bulunuyor. Futureswap borsasının kurucuların biri olarak tanınan Derek Alia’da 2013 senesi tablosunun 2021 Temmuz ayında oluştuğunu belirtti. Ona göre de BTC değer kazanımına gitme potansiyelini taşıyor. İlk yükseliş için her ne kadar piyasanın önemli isimlerinin müdahalesi gerekse de artık BTC’nin yeşil alana giriş yaptığını düşünüyor.

Derek Alia Boğa Koşusuna Sıcak Bakıyor!

Derek Alia Bitcoin’i değerlendirirken bir boğa koşusu öncesinde BTC’nin %50 oranında değer kaybını her zaman gerçekleştirdiğini açıkladı. Diğer yandan son aylar için yüksek değer kayıplarının tabloya gelme sebebini açıkladı.

Alia’ya göre kripto para sektörü hala gelişme aşamasında ve değer kayıplarının orta vadede yaşandığı dönemlerin görülmesi normal. Ancak, ünlü isme göre kurumsal şirketlerin ve rekor kullanıcı sayısının ilerleyen dönemde piyasa giriş yapmaları ile hem BTC hem de altcoinler değer kazanımına tekrar gidebilirler.

Bitcoin Artışını Ne Besledi?

btc fiyatlari

Analistlere göre Bitcoin’in 32 bin dolarlık düzeyi tekrar aşabilmesinde geçtiğimiz haftada yapılan Bitcoin etkinliğinin payı büyük. Bu etkinliğe katılın sağlayan Elon Muks’ın daha önceki açıklamaların çok daha iyimser açıklamaları BTC için yapmış olması alım taleplerinde artışa sebep oldu. Çarpıcı bir şekilde Tesal’nın tekrar BTC alımı yapabileceğini ifade eden Elon Musk, Bitcoin fiyatlarının olumlu hareket etmesinde pay sahibiydi.

Uzman analistler Elon Musk’ın yeni açıklaması ile aynı günde 32 bin dolar seviyesine yaklaşıldığını ardından ise 32.000 dolarlık düzeyin kırıldığını belirttiler. Bitcoin artışı ile birlikte ETH ve diğer kripto paralarda da kısa vadeli değer kazanımları tabloya geldi. BTC, 26 Temmuz’da saat 09:04’ü gösterirken çarpıcı şekilde %12.25 oranında artış yaptı. Bu değer kazanımı ile birlikte 38.565 dolarlık fiyata bir anda çıkış gerçekleştirdi.