• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin İçin En Kötü Seviye Tahmini! Önemli Analist İşaret Etti!

Bitcoin İçin En Kötü Seviye Tahmini! Önemli Analist İşaret Etti!

Dünyaca ünlü analistler arasında yer alan Peter Brandt, Bitcoin fiyatı için yaptığı tahminleri güncelledi. Ünlü analist, Bitcoin’de 21 bin dolar seviyelerine işaret etti.

Dünyanın ünlü kripto para analistlerinden olan Brandt, Bitcoin hakkında yeni tahminlerini sundu. Uzman analist Bitcoin tahmininde 21 bin dolarlık fiyata vurgu yaptı. Tecrübeli analist, bu yeni tahmini ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Analist BTC için 21 bin dolarlık fiyata düşüşün en kötü senaryo olduğunu belirtti. Analist takipçilerini dahi kaybetmeyi göze alarak, BTC için risklerin devam ettiğini ve 21 bin dolara düşüşün bir gün gerçekleşebileceğini açıkladı.

Analist Karar Verdi!

bitcoin dusus

Haftalarca belirsiz tweetler atan ünlü analist en sonunda fikirlerini net şekilde açıkladı. Piyasadaki kendi pozisyonunun ne olduğunu açıklarken ise oldukça net ifadeleri kullandı. Grafik uzmanı da olan analist, düşüş çağrılarının bulunmasına rağmen BTC için long pozisyonun olduğunu da yazdı. Yaptığı açıklamada,“Piyasa zaten en kötü durum düşüşünde %80’e sahipken, biri kaldıraçsız olan long vadeli işlemlerden neden çıksın?“ ifadesini kullandı.

Analistler Görüş Ayrılığında!

Ünlü analist zirveden bu yana BTC için pozisyonun %30’a gerilediğini belirtti. Ancak analist BTC için ilerleyen dönemde daha fazla düşüş beklentisi olduğunu açıkladı. Onunla aynı görüşü paylaşmayan analistlerde mevcut bulunuyor. Analistlerin belirli bir kısmı ise hala BTC için 2021 sonuna yönelik 50 bin dolarlık tahminlerini koruyorlar. Bir rekor beklentisi içinde olduklarını ifade ediyorlar. Analist dünyası BTC hakkında ikiye ayrılmış durumda yer alıyor.

Tüm bu tahminler devam ederken BTC’nin 3 Hazirandaki durumuna bakıldığında ise 39.234 dolarlık fiyat görülüyor. Bugün BTC iyi bir şekilde toparlanırken %5.44 oranında değer kazanımını korumayı başarıyor. BTC artışa rağmen kritik seviyelerden biri olan 39.500 doların oldukça altında işlem görüyor.

BTC, 21 Bin Dolara Düşebilir mi?

bitcoin nedir

Güncel veriler bu şekilde görülürken, Brandt’ın yorumuna göre ise 2021 tamamlanmadan önce Bitcoin 21 bin dolara kadar gerileyebilir. Ona göre ETH ve ADA Coin gibi birimler hız kazanırken BTC değer kayıplarını kayda alabilir. Analist BTC yerine onun alternatifi olan seçeneklerin daha etkili değer kazançlarına gidebileceğini belirtti.

BTC’ye alternatif olarak görülen ve Satoshi mantığını daha iyi yansıttığı düşünülen BCH Coin ise bugün 727.37 dolarlık fiyatı ile %4.92 oranında değer kazandı. Artışını devam ettiren Bitcoin Cash, hem hızı hem de düşük masrafları ile dikkat çeken bir kripto para birimi olarak biliniyor.