• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Gündemi Hareketli! Bugün Fiyat 40 Bin Doları Aştı!

Bitcoin Gündemi Hareketli! Bugün Fiyat 40 Bin Doları Aştı!

Bitcoin bugüne oldukça hareketli bir giriş gerçekleştirdi hem fiyat aşısından hem de madencilik konusu açısından gelişmeler kayda geçiyor. Bitcoin madencilik şirketi Crusoe’nin finansal kayna aradığı gündeme yansıdı.

Crusoe Finansal Kaynak Arayışında!

bitcoin in son fiyati

Bitcoin madencilik şirketlerinden Crusoe’nin operasyonlarını genişletmek amacı ile finansal kaynak arayışı içinde olduğunu adını anonim tutan bir kaynak gündeme sundu. Kaynak, Bitcoin madencilik şirketinin 100 milyon dolar ile 125 milyon dolar arasında bir borcu şuan atadığını belirtti. Diğer yandan operasyonları genişletecek ve üretimi yükseltecek olan bu kaynağı müşterileri üzerinden temin etmek istediği bilgisi basına yansıdı. Haberler yayılırken şirket CEO’ları henüz bir açıklama yapmadılar.

Cruose Enerji Sektörü Kaygılarını Çözebilir!

Crusoe firmasının BTC madencilik üretim ekipmanlarını destekleyebilecek bir finansal kaynak aradığı iddiaları kripto para basınında yer alıyor. Gündeme bilgi taşıyan kaynak, pazarlıkların ise erken aşamada olduğunu belirtti. Crusoe için sermaye toplama konusunda yatırım bankalarından biri olan Ducera Partners LLC ile işbirliği yapıldığı ve bu sene içinde kripto para piyasasının momentumundan en iyi şekilde yararlanılarak finansal kaynak sağlanmak istendiği söyleniyor.
Crusoe firması aynı zamanda enerji sektörü için uzun vadeli bir problem haline dönüşen yakma işlemini de ortadan kaldırma hedefinde Petrol üretimi gerçekleştiren şirketler normal şartlarda sondaj ardından açığa çıkan doğalgazı ve diğer ürünleri yakmak zorunda kalıyorlar. Ancak Crusoe ve BP gibi firmalar ise yakma işini bitirme çıkan fazla ürünleri enerjiye çevirerek kripto para üretiminde kullanma amacına sadıklar. Yakımda çıkan karbondioksit denetleyici kurumları ve diğer şirketleri de tedirgin eden bir durum. Bu yüzden BP ve Crusoe projeleri mantıklı görülüyor.

Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolar Üstüne Çıktı!

btc

Bitcoin madencilik cephesinde bu gelişmelere yaşanırken fiyat cephesinde ise bu sabah çarpıcı bir değer kazanımı vardı. Bitcoin sabah saatlerinde 40 bin dolar düzeyinin üzerine çıkış yapmayı başardı. Bitcoin, 28 Temmuz sabahında %8.1 oranında artış yaparak, 39.812 dolar seviyesine çıktı. Ethereum aynı anlarda %5 artışla 2.284 dolar seviyesinden işlemdeydi. Ardından saatler 10:00’ı gösterdiğinde BTC, %6.81 oranında değer kazanımını koruyarak 39.497 dolardan işleme girdi. Bu fiyat tabloya gelmeden önce ise 40 bin doları aşmıştı.
Bitcoin geride bıraktığımız son 24 saat içerisinde en yüksek 40.294 dolar seviyesinden işlem gördü. Son 24 saate tabloya aldığı en düşük fiyat ise 36.977 dolar seviyesindeydi. 7 günlük grafikte Bitcoin için kayda geçen en yüksek fiyat değeri 40.499 dolar iken en düşük fiyat değeri ise 31.745 dolar seviyesindeydi. Son 30 gün içinde Bitcoin’in en iyi performansını ortaya koyduğu fiyat yine 40.499 dolardı. Son 90 gün ele alındığında Bitcoin için tabloda yer alan en yüksek fiyat değeri 59.519 dolardı.