• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Güç Kaybetmeye Devam Ediyor!

Bitcoin Güç Kaybetmeye Devam Ediyor!

Bitcoin hafta sonu boyunca toparlanma içinde yer alıyordu. Ancak hafta içine geldiğimizde ise aynı etkiler görülemedi ve fiyat düşüş içine giriş yaptı. Kısa süreli toparlanmaları gün içinde yaşayan lider kripto para yeni günde 35 bin dolar altındaki fiyatı ile güç kaybından kurtulabilmiş değil.

Bitcoin Pazartesi günü %6.3 oranında değer kaybetti. TSİ 18.15 itibari ile Bitcoin 33.656 dolardan işlem gördü. Analistler, kritik fiyat olan 30 bin doların altına bu hafta kırılma olabileceği yönünde uyarı verdiler. Bu uyarı ise yatırımcıları yakın fiyat takibine yönlendirdi. Bitcoin’in önceki aylarda kayda aldığı ve yatırımcıları sevindiren 40 bin dolarlık fiyat alanına ulaşabilmesi için ilk adında 35.800 dolarlık fiyatı aşması şart haline geldi.

Bitcoin Nisan’dan Temmuz’a %50 Değer Kaybetti!

MicroStrategy sirketi

BTC, Tesla şirketinden gelen enerji tüketimine ilişkin sorunların eleştirilmesi hamlesi ile 30 bin dolarlık alana iniş yaptığı günden buyana bir türlü toparlanamıyor. Kısa süreli artış yönünde düzeltmeler kayda geçse dahi Nisan ayının ortasından bu yana neredeyse %50 oranında değer kaybetti. Ancak son 4 senelik ilerleyişe bakıldığında ise Bitcoin’in dört kat artış yaptığı da gözden kaçmıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralar için coşkulu ralliler ardından gelen sert düşüşler alışılmadık bir durum değil. Ancak analistler son bir ay içinde kayda geçen aşırı volatilitenin, sürekli fiyat artış ve düşüşlerinin bir kez daha Mayıs piyasa çöküşüne benzer bir tablo içine girilme olasılığını yükselttiğinden söz etmeye başladılar.

Bitcoin Fiyatında Son Durum Ne?

bitcoin nedir

Bugün Bitcoin değer kaybını devam ettirirken geçen haftada söz edildiği gibi ETH artış oranı bakımından daha iyi bir performans içinde. 6 Temmuz’da Ethereum %2.66 oranında değer kazanımını sabah saatlerinde kayda alırken, Bitcoin ise %1.85 oranında değer kazanımı yapabildi.

Saatler 13:23’ü gösterdiğinde %1.85 oranında değer kazanımını tabloya alan BTC dakikalar öncesinde ise değer kaybediyordu ve fiyatın anlık değişimi bugün net bir şekilde fark ediliyor. 34.797 dolardan fiyatlana BTC hala 35 bin dolarlık fiyatın altında ve hafta sonunda çıkış yaptığı 35 bin dolar üstü fiyatı kaybetmiş durumda.

Bitcoin son 24 saatlik süre içinde en yüksek 34.843 dolardan işlem gördü ve bu süre içinde tabloya gelen en düşük fiyat ise 33.213 dolar oldu. Son 7 güne ait grafikte en yüksek 36.542 dolardan işlem gören Bitcoin, dip noktada ise 32.770 doları grafiğe aldı.