• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Fiyatı Düşüyor! Değer Kaybı Riski Devam Ediyor!

Bitcoin Fiyatı Düşüyor! Değer Kaybı Riski Devam Ediyor!

BTC, 27 Mayıs 2021’de ABD doları karşısında değer kazanımı için kilit nokta olarak tanımlanan 40 bin dolar düzeyini temizleyemedi. Bitcoin 36 bin dolar ve 34 bin dolar seviyelerine doğru düşüş risklerini yükseltirken, yatırımcılar için kayıp riskleri artıyor.

27 Mayıs 2021’de saatler 09:52’yi gösterirken BTC fiyatı CoinMarketCap verilerine göre 38.246 dolar seviyesinde yer aldı. Bu kapsamda %5.92’lük değer kaybı gündeme geldi. Analistler henüz en kötü senaryoyu oluşturabilecek fiyat seviyelerinin kayda geçmediğini ancak 36 bin dolarlık bölgenin oldukça önemli olduğun açıkladılar. Yatırımcılar ise bu fiyat alanına düşüş olmamasını diliyorlar.

BTC Düşüşü Bu Düzeyde Hız Kazanabilir!

bitcoin nedir

Bitcoin 40 bin dolar ve 45 bin dolar direnç düzeylerini temizlemek için son 2 gündür mücadele veriyor. Ancak fiyat hala 40 bin dolar seviyesinin altında değer kaybı içinde görülüyor. BTC fiyatı bu sabah erken saatlerde 37 bin dolarlık desteği ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı tutuyordu.

BTC/USD kuruna ait olan saatlik grafiği inceleyen analistler, 38 bin dolara yakın destek alanında kısa vadeli sözleşme üçgeni altında kırılmanın gerçekleşebileceğini belirttiler. Analistler, paritenin 37 bin doları ve 100 saatlik SMA’yı kırması halinde daha şiddetli bir düşüş yolculuğuna başlayabileceğini düşünüyorlar.

BTC için Aşılması Gerek Fiyat!

Analistlere göre, BTC 39.500 dolarlık direnci gün içinde aşamazsa daha şiddetli bir düşüş ile karşı karşıya gelebilir. Olumsuz senaryo yönündeki birinci destek noktasının 37 bin dolar düzeyi olduğu ifade edildi. Analistler bu noktanın ise henüz test edilmediğini, BTC fiyatın saatler 10:03’ü gösterirken 38.244 dolar seviyesinde yer aldığını açıkladılar. 12 Mayıs’ta aynı dakikalarda tabloya gelen değer kaybı ise %5.50 oranında oldu.

BTC İçin Önemli Destekler!

solona

Analistler güncel olarak verdikleri verilerde, BTC için ilk büyük desteğin 36 bin dolarlık pivot alana en yakın yerde konumlandığını açıkladılar. Analistlere göre, eğer BTC fiyatı 36 bin dolar altına iniş yaparsa, fiyat kısa vadede 34 bin dolar düzeyine kadar düşebilir.

Saatlik MACD bazında şuanda değer kayıplarının hız kazandığı belirtildi. Saatlik RSI diğer bir ifade ile göreceli güç endeksi, BTC/USD için 50 seviyesinin altında açıklandı. Analistlerin verdiği önemli destek seviyeleri 37.500 dolar ve ardından 36.000 dolar olarak kayda geçti. Ana direnç seviyeleri ise 38.500 dolar, 39.500 ve 40 bin dolar olarak belirtildi. Son haftalar içinde değer kayıpları ile gündeme gelen BTC, düşüş trendini devam ettiriyor.