• BITCOIN/TL
  2162503,608
  % 0,26
 • ETHEREUM/TL
  99424
  % -0,90
 • RIPPLE/TL
  16.6
  % -1,00
 • BITCOIN CASH/TL
  15813.01,242
  % 3,15
 • LITECOIN/TL
  2670.57
  % -1,01
 • COSMOS HUB/TL
  268.58
  % -3,05
 • CARDANO/TL
  15.23
  % -1,06
 • TETHER/TL
  32.25
  % -0,04

Bitcoin Değer Kayıpları Bir Fırsat Mı?

Bitcoin Değer Kayıpları Bir Fırsat Mı?

Kripto para piyasalarında son haftada lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde sert değer kayıpları yaşandı. Bu sert değer kayıplarında Bitcoin, kritik destek noktalarını peş peşe kaybetti ve bu kayıplarla birlikte altcoin piyasasında da sert fiyat düzeltmeleri yaşandı. Geçtiğimiz hafta gelen rekor fiyatların ardından gelen bu düşüşler ile birlikte piyasalarda panik havası oluşurken, öte yandan bu düşüşleri fırsat olarak değerlendiren isimler de oldu. Bitcoin ve beraberinde birçok altcoinin sert değer kaybettiği süreçte birçok analist, bu düşüşlerin alım fırsatları sunduğunu iddia etti. Analistler, piyasanın yeniden eski seviyelerine gelmesi için market toplam değerinin yeniden 3 trilyon dolar seviyesine ulaşması gerektiğini ifade ediyor.

BTC Hafta Sonunu Nasıl Geçirecek?

btc rekor

Yazım sırasında Bitcoin 58 bin 650 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Bitcoin’in 55 bin dolar bandını görmüş olması, 53 bin dolar ve 54 bin dolar seviyeleri arasında yeni bir dip beklentisi oluşturdu. Ancak erken geri dönüş yapan BTC, 58 bin dolar seviyesindeki desteğin üzerine çıktı. Analistler, BTC’nin bu bölgeyi güçlü şekilde korumayı başarması durumunda fiyatın tekrar 60 bin dolar üzerine çıkabileceğini belirtiyor. Hafta sonu sürecinde boğaların mücadelesinin, ilerleyen dönemler için BTC fiyatı adına ipuçları vereceği tahmin ediliyor.

Tecrübeli Yatırımcılar Düşüşleri Alım Fırsatı Olarak Değerlendirdi

Analitik firması Glassnode tarafından verilen bilgilerde, acemi ya da piyasada yeni olan yatırımcıların son büyük satışlarda aktif rol oynadığını ortaya koydu. Bu süreçte veriler, özellikle de 56 bin dolar bölgesinde eski cüzdanların alım yapmayı sürdürdüğünü gösterdi. Bu da piyasada oluşan panik havasında tecrübeli yatırımcıların paniğe kapılmayıp gelen düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirdiğini gösteriyor.

Cardano (ADA) Son Durum

yatirim coinleri hangileri

Bitcoin’in fiyat hareketlerinin etkilediği altcoinlerden Cardano (ADA), yazım sırasında 1,87 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, ADA’nın BTC ile baskılanan 1,84 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kısa vadede gelebilecek olan bir kırılma ile fiyatın hızlı bir şekilde 1,946 dolar seviyesini test edebileceğini ifade ediyor. Ancak aksi durumda, bu bölgenin altındaki olası bir kırılma ile analistlere göre ADA fiyatında 1,67 dolar seviyesi test edilebilir.