• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Değer Kaybı Ardından Analistler Ne Bekliyor? İşte Seviyeler

Bitcoin Değer Kaybı Ardından Analistler Ne Bekliyor? İşte Seviyeler

4 Haziranda Elon Musk’ın yeni paylaşımı ardından değer kaybeden BTC için dengeler değişti. Aayush Jindal ise Bitcoin için gündeme gelebilecek yeni senaryoları ve kritik seviyeleri açıkladı. Analiste göre Bitcoin 37 bin dolar seviyesini aşamazsa, düşüş hız kazanabilir.

Bitcoin Son 24 Saate Nasıl Hareket Etti?

bitcoin alım

Uzman analist, bu süre içinde Bitcoin boğalarının işlem yaptıklarını ve fiyatı 39 dolar seviyesine çekmek için mücadelede olduklarını belirtti. İlerleyen safhada Musk paylaşımı gelen spekülatif gündemin ise boğalara güç kaybettirdiğini, bir kısım yatırımcının panikli satışa gittiği açıkladı.

BTC Düşüşü Hangi Şartta Hız Kazanabilir?

Aayush Jindal, paylaşım ardından BTC’nin hızla 37 bin dolar düzeyi altına hareket ettiğini belirtti. 4 Haziran’da saatler 12:22’yi gösterirken ise BTC fiyatı 36.698 dolarlık fiyatı tabloya alıyor. CoinMarketCap verilerine göre aynı dakikalarda %6 değer kaybını yapan BTC için düşüş riskleri hala gündemde. Aayush Jindal ise 36.500 dolar altına düşüş olmaması gerektiğini bunun düşüş hızını yükseltebileceğini açıkladı.

Analiste Göre Kritik Seviyeler

Uzman analist Bitcon için yen kritik seviyeleri de açıklıyor. Analiste göre Bitcoin için önemli olan ilk fiyat değeri 37 bin dolar oldu. Bu fiyat aşılırsa bir düzeltme ile yükselişe girilebilir. Diğer yandan 37.400 dolar seviyesinde ise bir yükselen kanalı gördüğünü belirtti. İlerleyen günlerde 39 bin dolar üzeri seviyeleri test için 37.400 dolar düzeyine giriş yapılması gerektiğini açıkladı. Analist umutların devam ettiğini ifade ederken, 36.500 dolar altına düşüşte bu umutların kırılabileceğini vurguluyor.

Yatırımcılar İkinci Kez Panikli Satışa Gider mi?

bitcoin nedir

Kripto para analistlerin gerçekleştirdiği yorumlar genel bir şekilde incelendiğinde ise 36.500 dolar altına inişin önemli görüldüğü ortaya çıkıyor. Analistler bu fiyat altına inişte yatırımcı üzerinden satış baskısının yoğunlaşabileceğini belirttiler.

Çünkü Elon Musk’ın madenciliği eleştirdiği anda benzer bir senaryo ile fiyat gerilemesi olmuş ve 36 bin dolar fiyat altına inişle 30 bin dolara kadar gerileme gelmişti. Uzman analistler bu senaryoyu bilen yatırımcıların 36.500 dolar altına düşüş anında, BTC 30 bin dolara geriler mi düşüncesi ile panikli bir satışa daha gidebileceklerini düşünüyorlar.