• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Balinaları, Kurumsal Yatırımcıya Karşı! Savaş Devam Ediyor!

Bitcoin Balinaları, Kurumsal Yatırımcıya Karşı! Savaş Devam Ediyor!

Bitcoin ve genel kripto piyasası 19 Mayıs Çarşamba en tarihi çöküşlerden birine sahne oldu. Tüm piyasada 750 milyar dolarlık bir düşüş kayda geçti. BTC tek gün içinde 150 milyar dolardan fazla değer kaybetti.

Bitcoin’in 750,898,103,993 dolarlık piyasa değeri ile 40.201 dolar seviyelerinden işlem gördü. Bitcoin balinaları ile bireysel kripto para yatırımcıları arasında klasik bir savaş başladı. BTC fiyat düşüşü, geride kalan hafta borsalara akın eden büyük balina hareketlerinin ardından gerçekleşti. Bu hareket Elon Musk’ın açıklamaları ile piyasa düşüşünü başlatması öncesinde yaşanmıştı.

Ki Young Ju BTC Hakkında Konuştu!

bitcoin nedir

Whal-Dump göstergesini inceleyen CryptoQant CEO’su Ki Young Ju düşüş eğilimini açıkladı. Ünlü isim “Balinalar, fiyat 50 bin dolar düzeyindeyken borsalara BTC yatırmaya başladılar. Dürüst olmak gerekirse, Elon’un açıklamaları öncesinde yükseliş beklentisi içindeydim ve ardından onun açıklamaları geldi. Ancak, onu suçlayamam çünkü bu bir kelebek etkisi gibi duruyor. Göstergeler soğuyana kadar düşüş eğilimine yönelik tahminlerimi koruyacağım.“ dedi.

Ki Young Ju, balina dumping göstergesinin Mart 2020 tarihindeki piyasa çöküşünden bu yana yılın en yüksek düzeyine geldiğini belirtti. Eğer bu planlanmış bir çaba ise düşüşün tekrar oluşacağından söz etti. BTC’nin dip noktaları hafta bitmeden test edebileceğini düşünüyor.

Kurumsal Yatırımcılar Borsalara Akın Etti!

BTC fiyatı bu hafta Çarşamba günü 32 bin dolar seviyesine kadar düşerken, kurumsal oyuncular ise fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek üzere Coinbase başta olmak üzere diğer işlem hacmi geniş borsalara koştular. Coinbase’de gerçekleşen bir FOMO satın alım işleminde, borsadaki BTC primi 3.000 dolar’ın üstüne çıkış yaptı.

Tüm gelişmeler ardından soğuk cüzdanlara ulaşan BTC borsa çıkışlarında da büyük ölçülü artışlar kayda geçti. 750 milyon dolar üstünde Bitcoin borsalardan bir anda çıkış yaptı. Michael Saylor ve Ark Invest’ten Cathie Woog gibi endüstrinin önemli cepheleri, BTC beklentilerinden emin olduklarını belirttiler. İsimler, kontrol ettikleri kuruluşların şu ana kadar 111 bin BTC alımı yaptıklarını, tek bir satoshi bile satılmadığını söylediler.

Cathie Wood BTC Fiyat Tahmini Yaptı!

bitcoin nedir

Ark Invest’ten Cathie Wood, BTC’nin gelecekte 500 bin dolara çıkacağından emin olduğunu belirtti. Son olarak, tüm göstergelerin arkasındaki kişi olan Elon Musk, Tesla’nın “Elmas Eller“ olduğunu ifade etti. Bu tabir, varlıkları fiyat düşüşünde satmayan ve artış olasılığı için saklayan kurumları ifade ediyor. Yan Musk tüm eleştirilerine rağmen BTC varlıklarını elinde tutmaya devam ediyor.