• BITCOIN/TL
  2117213,710
  % 5,97
 • ETHEREUM/TL
  96705
  % 3,24
 • RIPPLE/TL
  16.66
  % 2,86
 • BITCOIN CASH/TL
  14696.74,206
  % 5,86
 • LITECOIN/TL
  2653.43
  % 4,03
 • COSMOS HUB/TL
  272.34
  % 3,53
 • CARDANO/TL
  14.79
  % 6,81
 • TETHER/TL
  32.15
  % -0,38

Bitcoin Ayı Piyasasına Geçti Mi? Ünlü Analist Yanıtladı

Bitcoin Ayı Piyasasına Geçti Mi? Ünlü Analist Yanıtladı

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta sert değer kayıpları kendisini gösterdi ve bu değer kayıpları, hafta sonunda da piyasalarda etkili oldu. Gelen değer kayıplarında başrolde yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yer aldı ve Bitcoin’in kritik destek noktalarını kaybederek değer kayıpları yaşaması, piyasa genelinde gerilemelerin yaşanmasına neden oldu. Yeni haftaya girilirken piyasalarda düşüş etkileri görülmeye devam ediyor ve birçok yatırımcı, Bitcoin’in ayı bölgesine geçip geçmediğini belirlemeye çalışıyor. Bitcoin’in ayı bölgesine geçip geçmediği ile ilgili olarak analiz ve yorumlarını dile getiren ünlü analist Michael van de Poppe, konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden birtakım açıklamalarda bulundu.

Poppe’un Açıklamaları ve Tahminleri

altcoinler haftaya nasil basladi

Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan Michael van de Poppe, Twitter üzerinden 518 bin takipçisine yönelik paylaştığı tahmin ve analizlerinde, Bitcoin’in ayı bölgesine geçip geçmediğine odaklandı. Bitcoin’in sert fiyat düzeltmeleri yaşamasını Poppe, boğa piyasasının sonlandığına dair bir izlenim bırakmasını beklediğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak Poppe “Senaryo çok basit. İnsanlar Aralık ayında bir boğa koşusu bekliyordu, olmuyor. Piyasa buna göre düzelsin. İnsanlar en düşük seviyede (47 bin – 50 bin dolar) bir ayı piyasası bekleyecek. Piyasaları kontrol edin ve herkesi geride bırakın.” sözlerini dile getirdi.

Analist Bitcoin’de “V Şekli” Bekliyor

Grafikleri inceleyen Michael van de Poppe, Bitcoin’in V şeklinde bir geri dönüş yapmasını ya da 2022 başlarında yeniden ATH bölgesi olan 69 bin dolar seviyesini test etmesini bekliyor. Ünlü analiste göre bu olası yükseliş hareketi için Bitcoin’in keskin bir ralli başlatma şansı bulunuyor. Konuya ilişkin olarak Poppe “Bitcoin’deki bu grafikle günü tamamlıyoruz. Bence V şeklinde bir iyileşme şansı var. Önümüzdeki hafta nasıl gelişeceğini göreceğiz ancak bu sıçramalar önemli ve oldukça iyi” sözlerini dile getirdi.

Michael van de Poppe’a Göre BTC Hala Boğa Piyasasında

altcoin rekor

Bitcoin’de 50 bin dolar altında gelişen fiyat hareketlerine rağmen ünlü analist, hala BTC’nin boğa piyasasında olduğuna inandığını da ifade etti. Poppe “Genel olarak bu, piyasalarda standart yüzde 30 – yüzde 40’lık bir düzeltmenin en düşük seviyesi olmalıdır” sözlerini dile getirdi.