• BITCOIN/TL
  2132201,227
  % 0,77
 • ETHEREUM/TL
  115612
  % -0,32
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % -0,66
 • BITCOIN CASH/TL
  12853.63,224
  % 1,16
 • LITECOIN/TL
  2447.96
  % 1,47
 • COSMOS HUB/TL
  227.05
  % 1,06
 • CARDANO/TL
  12.7
  % 0,72
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,75

Bitcoin 24 Temmuz’da Dirençleri Kırıyor! Artışlar Devam Etti!

Bitcoin 24 Temmuz’da Dirençleri Kırıyor! Artışlar Devam Etti!

Uzun süredir düşüş içinde olan kripto para fiyatları BTC’nin yükselişi ardından yeniden yeşil alana giriş yaptılar. Uzman analistler Bitcoin’in şuanda dirençleri bir bir kırdığını açıkladılar.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 20 Temmuz tarihinde 30 bin doların altını görmüştü. Kısa süreli bir satış paniğine sahne olan Bitcoin şimdiler ise toparlanması ile dikkatleri üzerine çekti. Aslında bu tip bir hamlenin gündemde olması bazı analistler tarafından bekleniyordu. Çünkü Bitcoin’in 30 bin dolar ile 35 bin dolar bandında sıkışmış olduğu ve bu sıkışmanın uzun vade devam edemeyeceği öngörülüyordu.

Bitcoin İçin Öngörüler Neler?

bitcoin fiyatlari

Bitcoin fiyatı 29.200 dolarlık fiyata kadar düşüş gerçekleştirdikten sonra bir süre yatay seyir içinde yer aldı. Ardından ise yükseliş grafiğini devreye soktu. Bugün sabah saatlerinde 33.630 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, özellikle 32 bin dolar üzerine yaptığı çıkış ile pozitif işaretleri grafiğe aldı. Uzman analistler 32 bin dolarlık alanın aşılmasının son derece önemli olduğunu şimdi ise hızlı yükselişlerin beklenebileceğini açıkladılar.

Diğer yandan yapılan bazı araştırmalara göre, bu süreç içinde BTC’nin tekrar 60 bin dolar seviyesini görme ihtimalinin olduğu da gündemde yer aldı. Ancak bu fiyata yükseliş öncesinde 20 bin dolarlık dip fiyatın piyasaya yapılan müdahaleler ile gelebileceği de analistlerce açıklanıyor. Bitcoin için oldukça hareketli bir ay içine giriş yapılabileceği ifade ediliyor.

35 Bin Dolar Aşılırsa Bir Ralliden Söz Edilebilir mi?

Analistler BTC’de öncelikli olarak 35 bin dolarlık seviyenin aşılması gerektiğinin altını çizdiler. Çünkü 35 bin dolarlık seviye geçilirse Bitcoin için yeni bir rallinin başlayacağına dair işaretlerin kuvvetleneceğini açıkladılar. Hemen ardından 42 bin dolarlık direnç önümüzdeki ay içinde kırılabilirse rallinin başladığına yönelik açıklamalar yapılabilecek. Analistler, bu süreç içinde belirli noktalarda duraklamaların gündemde olabileceğini belirttiler.

Bitcoin fiyatının geçmişte yaptığı değer kayıpları her ne kadar paniğe sebep olmuş olsalar da pek çok analist bu geri çekilmelerin 2021 yılında bir ralliyi tetikleyebileceğini düşünüyorlar. Şuanda günde gelen grafiklerin sinyallerine bakıldığında ise analistlerin haklı çıktıkları görülebiliyor.

Bitcoin’i Artışa Ne Götürdü?

btc piyasasi

Ancak Bitcoin’in yükselişe gitmesinde en büyük katkı payı ise Bitcoin World etkinliğinden geldi. Bu etkinlikte Elon Musk’ın dahi BTC hakkında olumlu yorumlar yapması ardından fiyat hacim kazandı. Tesla CEO’se etkinlikte BTC’yi tekrar ödeme aracı olarak kabul edebileceklerinin sinyallerini verdi. Jack Dorsey ise BTC’nin tüm dünyada kullanılmasını istediğini belirtti. İki önemli isimden gelen olumlu yorumlar ardından alım taleplerinde ortaya çıkan artış, fiyata da yansıdı. Bitcoin’in artışı ardından altcoinlerin de yeşil alan giriş yaptıkları görülüyor.

Bugün saatler 12:37’yi gösterdiğinde Bitcoin %4.21 oranında değerlenmeyi tabloya aldı ve 33.787 dolardan işlem görerek 33 bin dolarlık direncide kırmayı başardı. Altcoinlerde yükseliş devam ederken Bitcoin için ise fiyat artış tahminleri analistlerden geldi.