• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Borsasına Birleşik Krallık’tan Yasak! BTC Fiyatı Dirençli Çıktı!

Binance Borsasına Birleşik Krallık’tan Yasak! BTC Fiyatı Dirençli Çıktı!

Bitcoin geride kalan haftalar içinde pek çok kez düşüş ve yükseliş fiyatlarını gördü. Bunları kayda alırken ise Elon Musk müdahalelerinden Çin’in kararlarına kadar pek çok faktörden etkilendi. Salı günü gündeme gelen Birleşik Krallığın Binance borsasına yönelik yasakları getirme kararından ise etkilenmedi.

BTC Direnci Fundstrat’ın Gözünden Kaçmadı!

bitcoin fiyatlari

Salı günü Birleşik Krallığın Binance borsasına yönelik yasakları, BTC fiyatını etkilemedi. Bu detay araştırma şirketi Fundstrat’ın gözünden kaçmadı. Cumartesi gününde 30 bin dolar fiyat seviyesine en yakın noktaları tekrar test eden BTC, Birleşik Krallığın Binance için koyduğu yasak anında ise 35 bin dolar düzeyine yükseldi. Salı günü 35 bin doları gören BTC’nin normal şartlarda değer kaybı yaşaması bekleniyordu.

Çünkü işlem hacmi en geniş borsalardan biri olan Binance borsası aynı zamanda BTC’nin de en çok işlem gördüğü borsalardan biriydi. Bu tepkinin görülmemesi ise araştırma şirketi Fundstrat tarafından yorumlandı ve uzmanlar,“ artık satıcıların güç kaybetmeye başladılar.“ ifadesini kullandılar.

Grider BTC Hakkında Tahmin Yaptı!

Bitcoin fiyatını düşürmesi beklenen ancak böyle bir etki yapmayan Binance borsasına yönelik yasak haberi ardından araştırma şirketi Fundstrat’ın stratejist ekip lideri Grider ise konuya değinen açıklamalar yaptı. Grider, kötü haberler sürse de Salı günü BTC fiyatlarının artışa devam ettiğini ve bu hafta içindeki düşüşlerin ise standart dalgalanmalara bağlı yaşanabileceğini belirtti. Stratejistlere göre BTC bu hafta içinde 31 bin dolarlık alanı tekrar test edebilir, ancak bu ilerleyen zamanlardaki yukarı yönlü düzeltme öncesinde kayda geçen bir dalgalanmanın ürünü olacak.

Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde ne gibi bir durumda olabileceği hakkında açıklama yapan Grider,“ Kripto para piyasası tekrar kendi trendlerini oluşturmaya başlıyor. BTC için dalgalı hareketlerin grafiklere gelebileceğini de unutmamak gerek. Hatta 31 bin dolarlık fiyat seviyesi bir kez daha test edilebilir. Ancak genel anlamda ve yıllık bazda boğa lehine hareketlerin gerçekleşeceğini ve fiyat artışının ilerleyen günlerde gelebileceğini düşünüyoruz.“ dedi.

Grider, JP Morgan İle Aynı Görüşte Değil!

Bu hafta ABD Bankalarından JP Morgan ise bunun tam tersi bir teori üzerinden BTC fiyat tahminini vermişti. Ancak araştırma şirketi Fundstrat ise JP Morgan Bankası ile aynı görüşte değil ve yıllık bazda değer kazanımı beklentisinden söz ediyor.

BTC Fiyatında Son Durum Nasıl?

bitcoin fiyatlari

Gündeme ilişkin gelişmeler devam ederken Salı günü artışta olan BTC bugün ise Grider’ın tam da söz ettiği gibi sürekli olarak dalgalanma halinde. Sabah saatlerinden değer kazanımı yapan BYC saatler 10:24 olduğunda ise %0.65 oranında düşük oranlı değer kaybını kayda alarak dalgalanmaya devam etti. Aynı dakikalarda fiyat ise 35.013 dolardı.