• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Borsası Soruşturma İddiası! BTC Dip Noktaları Görebilir!

Binance Borsası Soruşturma İddiası! BTC Dip Noktaları Görebilir!

14 Mayıs’ta kripto para yatırımcıları ve analistleri Binance borsasının, ABD Adalet Bakanlığı ve IRS soruşturması altında olma ihtimalinden hala söz ediyorlar. Konu hakkında ise henüz net bir açıklama gelmedi. Ancak bu durum 12 Mayıs’ta başlayan ve 14 Mayıs’ta hala hakim olan piyasaya ilişkin karamsar havayı meydana getiriyor.

Binance borsasına yönelik, ADB Adalet Bakanlığı ve IRS soruşturması hakkında söylentilerin yayılması ile birlikte BTC fiyatları 47 bin dolar ile 46 bin dolar seviyelerine kadar düşmüştü. 14 Mayıs’ta saatlerin 11:04’ü göstermesi ile birlikte BTC, CoinMarketCap verilerine göre 50.176 dolar seviyesine gelmeyi başarabildi. Ancak analistler hala %1.13’lük değer kaybı oranının tabloda yer aldığının altını çizdiler. Belirli düşüş işaretlerinin BTC için devam ettiği görülüyor.

Tesla Bitcoin’i Artık Görmüyor!

bitcoin

Kripto para piyasası yakın dönemde Tesla’dan gelen açıklamaların etkisini henüz atlatamadı. Tesla, BTC’yi artık ödeme aracı olarak kullanmayacağını açıkladı. Bu haber hem BTC yatırımcılarında hem de analistlerde bir şok etkisini yaratmıştı. Hemen ardından BTC düşüş trendi içine girerken Tesla’dan bir açıklama daha bekleniyordu.

DOGE İçin Anket Yapıldı!

Tesla BTC ile ödemeleri, şirkete ait çevresel kaygılar sebebi ile bıraktığını belirtti. Ancak hemen ardından Elon Musk’ın DOGE’yi öven paylaşımların sosyal medyaya yansıması kafaları karıştırdı. BTC’nin ödeme aracı olarak artık kullanılmayacağını açıklayan Elon Musk, sosyal ağlar üzerinden Tesla için DOGE’nin uygun olup olmayacağı hakkında bir anketi takipçilerine yaptı. %78 oranında DOGE’nin ödeme aracı olabileceği hakkında sonuç çıkan anket ardından, analistler Tesla’nın BTC’den çoktan vazgeçmiş olduğunu yorumladılar.

24 Saate BTC Düşüşü

Binance henüz soruşturma iddiaları hakkında net bir açıklamayı paylaşmış değil. Analistler ise 12 Mayıs’ta haber ile başlayan BTC düşüş trendinin daha kötü senaryoları doğurabileceğini düşünüyorlar. Piyasanın en önemli kripto paralarından BTC, haber ardından 24 saat içinde çeşitli kripto para borsalarında 47 bin dolar ve 46 bin dolar fiyatlarını kayda geçirmişti.

Soruşturma Doğruysa Ne Olacak?

btc

Analistler soruşturma iddiası ardından ilk adımda kısa süreliğine 47.300 dolara fiyat gerilemesi olduğunu belirttiler. Bugün ise 50 bin dolar üzerinden fiyat dalgalanmaları mevcut. Analistler BTC için %61,8’lik Fibanacci geri çekilme düzeyinin ise 42.600 dolar seviyesinde olduğunu açıkladılar. Binance soruşturmasına yönelik iddiaların doğru olduğu hakkında net bir açıklama gelirse, BTC fiyatının ilk adımda 40 bin dolar seviyesine en yakın noktayı test edebileceğini düşünüyorlar. Bu ise oldukça tehlikeli bir dip nokta olarak görülüyor.