• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Başarılı Analist: BTC Yükselişe Geçiyor! Yeni Seviyeler Bunlar!

bitcoin yukselis

Bugün, başarılı analist Aayush Jindal BTC fiyatları için yeni kritik seviyeleri açıkladı. Bu açıklama öncesinde ise Bitcoin, 38 bin dolar seviyesinin altında bir fiyat düzeltmesini gündeme aldı.

Bitcoin 2 Haziranda sabah saatlerinde düşük oranlı değer kaybını tabloya alıyordu. Ancak saatler 10:29’u gösterdiğinde 37.087 dolarlık fiyata çıkış yaparak, %0.72 değer kazanımını tabloya aldı. Bunun hemen öncesinde ise Aayush Jindal, BTC için yükselişin başlayacağını belirtmişti. Önemli tahminleri ile gündeme gelen analist şimdi ise BTC’nin ilerleyen süreçte karşılaşabileceği senaryoları açıklıyor.

BTC İçin Yükseliş Devam Eder mi?

doge coin nedir

Aayush Jindal BTC’nin 36 bin dolar seviyesindeki önemli destekleri elinde tuttuğunu belirtti. Bunun yanında, 2 Haziran sabahında 36 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gören fiyatın, yükseliş için iyi bir zemin harladığını aktardı. Bugün saatler 09:40’ı gösterirken 36.747 dolar seviyesinde olan BTC, ilerleyen süreçte 37.087 dolara çıkış yaptı. Aayush Jindal’a günün ilerleyen saatlerde yükseliş ivmesi hız kazanabilir.

BTC İçin Bir Düşüş Kanalı Tespit Edildi!

Ünlü analist aynı zamanda kötü bir senaryoyu ortaya çıkarabilecek düşüş kanalı hakkında da yorumlarını paylaştı. Bugün Kraken verilerine göre, 36.800 dolar düzeyinde, BTC fiyatları için düşüş kanalının oluşabileceği görüldü. Ünlü analist ise BTC fiyatının 37 bin dolar civarına boğaların desteği ile ulaşabileceğini eğer bu noktaya yükseliş olursa düşen kanal etkisinin azalabileceğini açıkladı.

BTC Fiyatları Hareketli, Boğalar Piyasada!

Aayush Jindal bugün BTC’nin değer kazanımı yolunda sabah saatlerinden beri boğaların piyasada olduğunu belirtti. Bu sabah, ilk adımda 35.500 doları kıran ve 37 bin dolar civarına kısa vadeli çıkışı yaparak tekrar gerileyen bir BTC fiyat hareketi görüldü. Aayush Jindal, aynı saatlerde ise boğaların aslında 38 bin dolar seviyesini zorlamak adına piyasa olduklarını belirtti. Fiyat hareketlerinin sonunda ise BTC, 37.287 dolar civarına saatler 10:39’u gösterirken tutundu. CoinMarketCap verilerine göre fiyatta %1.62 oranında artış kayda geçti.

Analistten BTC Senaryoları

bitcoin yukselis

Aayush Jindal bugün için önem arz eden fiyat noktalarını, destek ve direnç seviyelerini açıkladı. Analiste göre 36.800 dolarlık seviye son derece önemli. Eğer bu süre ardından 36.800 dolarlık alana tekrar bir gerileme oluşursa fiyat aşağı yönlü kırılabilir. Bu hareket ardından ise önemli desteklerden olan 36.200 dolara düşüş başlayabilir. Eğer 37.300 dolar düzeyi yakalanırsa, yükseliş hızlanabilir. İlk büyük ana desteğin ise 36 bin dolar olduğu ve bu fiyat altına olacak bir düşüşün piyasayı da etkileyebileceği belirtildi.