• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bankacılık Devinden Bitcoin İşlemleri İçin Önemli Karar

Bankacılık Devinden Bitcoin İşlemleri İçin Önemli Karar

ABD ve dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Goldman Sachs yeni bir hamle yaptı. Uzun bir süredir durağan seyretmekte olan lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC için önemli bir açıklama yaptı. Goldman Sachs aktarılan haberlere göre Wall Street içinde bulunan yatırımcılar için türev BTC işlemlerini başlatacak. Bu durum ise uzmanlara göre BTC için çok önemli bir gelişme olacak ve fiyatların da yükselmesine neden olabilecek.

Goldman Sachs tarafından atılan bu yeni adım ayrıca yatırımcıların da heyecanlanmasına neden oldu. Çünkü lider kripto birimi uzun bir süredir yükselme performansı gösteremiyor ve bu durum da çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına neden oluyor. BTC’nin adeta takılı kaldığı 55 bin dolar bandından çıkmasına Goldman Sachs’in bu yeni kararı etkili olabilir.

Bitcoin İçin Yeni Türet Sağlanacak

bitcoin fiyatlari

Goldman Sachs’in Bitcoin vadelerine dayanmakta olacak yeni türev sözleşmelerinin lider kripto para birimi BTC’nin volatilitesine karşı koruma sağlayacağı ifade ediliyor. Söz konusu ürün Şikago merkezli vadeli işlem borsası olan CME Group üzerinde blok işlemlerinin yapılmasına neden olacak. Kripto para alım satım platformu Cumberland DRW de konu hakkında yapmış olduğu açıklamada Goldman Sachs’in alım satım ortağı olarak görev alacaklarını belirtti.

Yeni türev ürünü ise geçen aylarda hiçbir resmi duyuru olmadan Goldman Sachs müşterilerine sunulduğu da öğrenildi. Goldman Sachs CEO’su tarafından yapılan açıklamada ise kripto para tabanlı ürünlere de inanılmaz ölçekte olacak bir ilgi beklendiği de ifade edildi. Bu durum ise genel olarak BTC fiyatlarında da önemli bir artış yaşanmasına neden olacak.

Goldman Sachs Önemli Adım Attı

yatirim

Goldman Sachs bu yılın başlarında da BTC için OTC platformunu devreye sokmuştu. Goldman Sachs daha önce bu şekilde bir adım attığında BTC fiyatında sert düşüş yaşanmıştı. Fakat bu sefer durum farklılık gösterdi ve BTC ile ilgili haber sonrasında BTC fiyatında inanılmaz bir artış yaşanmış ve seviye 65 bin dolar bandına ulaşmıştı. Goldman Sachs kısa süre öncesinde de CoinMetrics’e 15 milyon dolar değerinde fon sunmuştu.

Kurumsal yatırımcılar ve özellikle ABD içinde bulunanların bu şekilde bir BTC ilgisi sürdürmeleri ise kripto sektörünün uzun vadeli süreceğine işaret ediyor. Aynı zamanda BTC üzerine yatırım yapmaları öncelikle BTC fiyatlarını etkileyeceği gibi altcoinler de bu durumdan yararlanmasına neden olacaktır. Daha önce Goldman Sachs tarafından atılan adımlar BTC fiyatlarında çok önemli getiri sağlamıştı.