• BITCOIN/TL
  2109141,141
  % -0,70
 • ETHEREUM/TL
  95213
  % -1,73
 • RIPPLE/TL
  16.66
  % 0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  14341.25,739
  % -2,45
 • LITECOIN/TL
  2655.35
  % 0,30
 • COSMOS HUB/TL
  276.14
  % 1,15
 • CARDANO/TL
  14.82
  % 1,03
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,15

Analist Uyardı: BTC’de 30 Bin Dolar Görülebilir!

Analist Uyardı: BTC’de 30 Bin Dolar Görülebilir!

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde dalgalı fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Birçok uzman ve analist, özellikle Temmuz ve Ağustos dönemlerinde, Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasalarının yılın son çeyreğinde yükselişlere geçeceğini öngörüyordu. Bu yönde gelen öngörüler son çeyreğin ilk ayı olan Ekim ayında nispeten doğru çıktı ve Ekim ayı piyasalar adına verimli geçti. Ardından Kasım ayında rekorlar da görüldü ancak Kasım ayı genelinde ve Aralık ayında piyasalarda sert değer kayıpları yaşanmaya başladı. Bitcoin’in değer kayıpları ile fiyat mücadelesi verdiği Aralık döneminde, Bitcoin’in ve genel olarak kripto para piyasalarının geleceğine yönelik öngörüler de güncellenmeye başladı. Popüler analist, Bitcoin’in bir kez daha ciddi bir geri çekilme yaşayabileceğini iddia etti.

Analist 30 Bin Dolar ve 69 Bin Dolar Aralığına İşaret Etti

kripto para nedir

Twitter’da takipçilerine ve yatırımcılara yönelik kripto para analizlerini sunan popüler analist “SmartContracter”, Bitcoin’in ilerleyen günlerde yüksek oranlı bir fiyat düzeltmesi daha yaşayabileceğini iddia etti. 30 bin dolar ile 69 bin dolar aralığına dikkat çeken analist, Bitcoin’in direnç bölgelerinin aşamamasının sonucu olarak 30 bin dolar seviyesindeki güçlü destek bölgesine kadar geri çekilebileceğini dile getirdi. Analist piyasalarda yükseliş beklentilerinin uzun süredir korunduğunu ancak düşüş olasılıklarının gözden kaçırıldığını ifade etti.

Analistin Ethereum Görüşleri

Analiste göre Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine doğru sert bir geri çekilme yaşaması, Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşması için gerekli olan bir fiyat düzeltmesi olacak. Bitcoin’de önce sert geri çekilme ve ardından 100 bin dolar seviyesine bir yükseliş beklediğini ifade eden analist, Ethereum (ETH) ile ilgili görüşlerini de paylaştı. Ethereum’daki teknik görünümün kısa vadede negatif olduğunu ifade eden SmartContracter, ETH’de kırılan trend çizgisine ve gün kapanışlarına vurgu yaptı. Konuya ilişkin olarak analist “ETH/USD paritesinde bu trend çizgisinin kırılması, benim adıma çok endişe verici bir durum. Geçen hafta boyunca bir şekilde kurtarılabilir görünüyordu. Ancak dünün günlük kapanışı, kurtarılabilir görünüşten uzaklaştırdı” sözlerini dile getirdi.

Bitcoin ve Ethereum

ethereum

Popüler analist Bitcoin ve Ethereum öngörülerini paylaştığında, BTC 50 bin dolar bölgesi için fiyat mücadelesi vermeye devam ederken, Ethereum da 4 bin dolar desteğini korumak için fiyat mücadelesi vermeyi sürdürüyordu.