• BITCOIN/TL
  1906404,661
  % 1,21
 • ETHEREUM/TL
  103062
  % 1,01
 • RIPPLE/TL
  15.51
  % 5,57
 • BITCOIN CASH/TL
  11926.8,705
  % 4,26
 • LITECOIN/TL
  2282.75
  % 1,77
 • COSMOS HUB/TL
  200.38
  % 1,25
 • CARDANO/TL
  13.7
  % 5,46
 • TETHER/TL
  33.03
  % 0,55

ABD’li Bankadan Bitcoin İçin Yıl Sonu Tahmini Geldi

ABD’li Bankadan Bitcoin İçin Yıl Sonu Tahmini Geldi

JP Morgan tarafından gün içinde piyasalara etki eden yeni bir rapor yayımlandı. ABD merkezli faaliyet gösteren yatırım bankası ve finans kuruluşunun yıl sonu için Bitcoin hakkında önemli tahminlerde bulunması piyasalarda yeşil ışıkların yanmasını sağladı. Son gelen olumlu haberler ayrıca Bitcoin için yukarı yönlü hareketin devam etmesine de neden oluyor. Söz konusu raporda Bitcoin için adil değer biçen JP Morgan, 35 bin dolar adil değere sahip olduğunu belirtti.

Kripto para piyasalarında ekim ayından itibaren başlayan canlılık güçlü yükselişleri beraberinde getirmeye devam ediyor. Bankaların kripto hamlelerinin ardından gelişen piyasalarda JP Morgan gibi bankaların da raporları dikkat çekiyor. 63 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin için adil değerin 35 bin dolar olduğunu açıklayan banka bu yorumu ile yeni değerleme tartışmalarının da önünü açmış durumda.

2022 Yılında Da Kripto Piyasaları Gücünü Koruyacak

yatirim coinleri hangileri

JP Morgan’dan gelen açıklamanın ardından piyasalarda söz konusu raporun yankıları sürmeye devam ediyor. Bitcoin’in sürdürülebilir bir hedefe sahip olduğuna dikkat çeken banka, 100 bin dolar hedefini makul görüyor. Öte yandan 73 bin dolar seviyesi ise her ne kadar 35 bin adil değer biçilmiş olsa da önemli bir detay olarak değerlendirildi.

2022 yılına ilişkin tahminlerde ise dijital varlıkların yüzde 15 düzeyinde bir artış göstermesini bekledikleri ve Bitcoin dışında diğer kripto unsurlarının yükselerek güçlü duruşunu korumaya devam edebileceklerinin altını çizdi.

JP Morgan Kripto Piyasalarını Canlandırdı

kripto paralar nedir

JP Morgan’ın yayımladığı rapor sonrasında tüm kripto piyasalarında gün içinde hareketlenmeler olduğu görüldü. Öte yandan raporda dikkat çeken unsurlardan bir diğeri ise gayrimenkul üzerinden elde edilen yüzde 12,5 seviyesinde bir kazancı da geride bırakabileceği oldu.

Söz konusu açıklamaların ardından Ethereum cephesinde tarihi rekorlar gelirken Bitcoin’de yukarı yönlü hareketlerine devam etmeyi sürdürüyor. Diğer kripto paralarda ise yine benzer bir yükselme eğilimi söz konusu. Öte yandan JP Morgan gibi birçok farklı finans kuruluşu ve küresel düzeyde faaliyet gösteren bankalar kripto para konusunda yeni adımlar atmaya devam etmesi de piyasalara güven getirdi.