• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

AB Parlamento Üyesi BTC Madenciliğini Eleştirdi!

btc nasil alinir

Avrupa Birliği Parlamentosu üyesi olarak bilinen Alman Siyasetçi Sven Giegold, Funke Mediengruppe ile yaptığı röportajda, BTC madenciliğinde kullanılan enerji miktarına sınırlama getirilmesini istedi.

Avrupa Birliği Parlamentosu üyesi Sven Giegold, verdiği bir röportajda, Bitcoin madenciliğinin çok elektrik sarfiyatına neden olduğunu ve bunun için kısıtlama yapılmasının gerektiğini belirtti. Talebini bu yönde ileten Alman siyasetçi, kripto para birimlerinin işlem hacimleri düşükken bu gibi bir duruma gerek duyulmadığını ancak artık çok büyüdüklerini ve kısıtlamanın gerektiğini ifade etti.

Giegold: BTC Madenciliği Enerji Tüketimi Kısıtlanmalı!

bitcoin

Sven Giegold, BTC hakkında yaptığı son açıklamalarda, “Kripto para birimleri ve BTC küçük birer sandbox oyunu gibiyken herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç duymuyorduk.  Buna ek olarak yeni teknolojik unsurlara da zaten yer açmak gerekiyordu. Ancak Bitcoin madenciliği gibi işlemler, ekolojik açıdan birer tehdit haline gelecekse, buna müdahale edilmesi gerekiyor.“ dedi.

Giegol’un iddiasına göre, Bitcoin karbon ayak izi, küresel anlamda sera gazı emisyonlarını yükseltiyor. Alman ekonomisine ise ayrı bir zarar veriyor. Alman siyasetçiye göre BTC madencilik işlemleri için bir düzenleme yapılması gerekiyor. Ayrıca bu konunun AB gündeminde yer alması gerektiğini düşünen siyasetçi, kısıtlamanın ise herkes tarafından görüşülmesi gerektiği belirtti.

Konu Fosil Yakıtlardan Daha Önemli!

Siyasetçi, Avrupa fosil yakıtların kullanımını yasaklarken, BTC’nin madencilikteki enerji tüketiminin kontrole alınmasının daha önemli olduğunu düşünüyor. Bir arabanın en azından kişiyi A noktasından B noktasını götürdüğünü, BTC’nin ise ekonomileri tehdit ettiğini açıkladı. Giegold, Almanya’nın ekoloji yanlısı olduğunu, Yeşil Parti’nin bir üyesi olarak kendisinin de bu tip konuları yakından takip ettiğini belirtti. Yaptığı açıklamalar bu yüzden kripto para topluluklarında absürt karşılanmadı.

Çin BTC’yi ve Kripto Paraları Yasakladı!

Bugün yaşanan bir diğer olumsuz gelişme ise Çin’in kripto paralara getirdiği yasak oldu. Yapılan açıklamalara göre arttık Çin’de yer alan şirketler, bankalar ve ödeme sistemleri kripto paraları kullanamayacaklar. Kripto paralar ile hızlı işlemi benimseyen bu kuruluşlar artık hem transferde hem de diğer işlemlerde kripto paraları özellikle de BTC’yi kullanamayacaklar. Yasalara göre kripto paraların güvenli ticari işlemi tehdit ettikleri açıklandı.

Olumsuz Haberler Piyasada Düşüşü Sürdürebilir!

btc nedir

Tüm yaşanan gelişmeler ardından analistler ise yatırımcı kitlesini uyardı. Çünkü 19 Mayıs 2021’de piyasa zaten karamsar bir hava içindeydi. Musk ve Butterin savaşları ardından değer kayıplarının oluştuğu piyasa, bu eleştiriler ve kısıtlamalar ardından analistlere göre karamsar havasını devam ettirebilir.