• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SHIB Rotayı Yukarı Çevirdi! Peki Neden?

piyasadaki son durumlar

Son dönemlerde kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Shiba Inu (SHIB), çok önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. 2021 yılı başlarında, MEM tabanlı kripto para birimlerinin lideri konumunda bulunan Dogecoin’in (DOGE) çok ciddi yükselişler elde etmesinden sonra piyasaya çıkan Shiba Inu, “Dogecoin Katili” olarak anılmaya başlandı. Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen ve ciddi yükselişler yaşayarak yatırımcılarını sevindiren SHIB, piyasaya ilk çıktığı zamanlarda yalnızca 20 – 30 bin kişilik bir topluluğa hitap ediyordu. Ancak gelen muazzam artışlar sonrasında Shiba Inu’nun dünya genelinde muazzam bir topluluğu oluştu ve toplam SHIB yatırımcı sayısı sonunda 1 milyon seviyesini aştı.

SHIB Yatırımcısı Sayısı 1 Milyonu Aştı

shiba coin fiyatlari

Shiba Inu, piyasada durgunluk, konsolidasyon ve yer yer değer kayıpları görülürken sert yükselişlere başlayarak yatırımcılarını heyecanlandırdı. Yazım sırasında yaklaşık %14 oranında bir değer artışı ile 0,00004317 dolar seviyesinde işlem gören SHIB, şu anda 1 milyondan fazla yatırımcıya hitap ediyor. Her ne kadar 28 Ekim tarihinde gelen ATH seviyesinden sonra SHIB yaklaşık %60 oranında geri çekilme yaşamış olsa da özellikle Ethereum (ETH) balinalarının yüklü alımları yatırımcıları yeniden riske karşı iştahlandırmaya başladı. Öte yandan Bitcoin’in (BTC) de konsolidasyon yaşamaya başlaması, Shiba Inu’nun önünü açtı ve SHIB’de değer artışları kendisini gösterdi.

SHIB Yükselişi İçin Ne Gerekli?

SHIB fiyatı güçlü bir satış baskısı ile karşılaşmış ve fiyat 0,000035 dolar bölgesine kadar dayanmıştı. Birçok yatırımcı bu bölgenin artık dip fiyat olduğunu düşünmeye başladı. Analistler, Bitcoin’in fiyat hareketlerine de bağlı olarak olası bir yükseliş eğiliminde SHIB’in bu bölgeden sert yükselişler gösterebileceğini ifade ediyor. Ayrıca uzman isimler projenin topluluk ekibinin dinç ve heyecanlı olmaya devam etmelerinin de fiyata pozitif yansıyabileceğini belirtiyor.

SHIB Bir Sıfır Daha Silebilecek Mi?

shiba coin nedir

Analistler, Shiba Inu’nun fiyat hareketleri için Bitcoin’in fiyat hareketlerinin takip edilmesi gerektiğini belirtiyor. Analistlere göre BTC’nin yeniden 60 bin dolar bölgesinin üzerine çıkması, SHIB’de yeni ATH umutlarını getirebilir. 28 Ekim tarihinde 0,000086 dolar ile ATH yapan SHIB, Bitcoin’in bu olası yükselişinde analistlere göre virgülden sonra bir sıfırı daha silmek için harekete geçebilir.