• BITCOIN/TL
  2116484,382
  % 5,91
 • ETHEREUM/TL
  96737
  % 3,15
 • RIPPLE/TL
  16.66
  % 3,12
 • BITCOIN CASH/TL
  14721.4,701
  % 6,27
 • LITECOIN/TL
  2648.69
  % 4,12
 • COSMOS HUB/TL
  271.65
  % 3,30
 • CARDANO/TL
  14.78
  % 6,94
 • TETHER/TL
  32.16
  % -0,31

DOGE Yükselişe Geçti, 1 Dolar Bandını Görecek mi?

DOGE Yükselişe Geçti, 1 Dolar Bandını Görecek mi?

Son haftalarda en çok konuşulan kripto birimleri arasında bulunan Dogecoin DOGE için dalgalı seyir devam ediyor. Son olarak fiyatında düşüş yaşanmış ve pek çok yatırımcı bu durumdan telaşa kapılmasına rağmen DOGE son 24 saat sürede tekrar yükselme gösterdi ve fiyatını 0,71 dolar bandına taşıdı. DOGE’nin dalgalanma açısından böylesi ani seyir izlemesi piyasaları ise ikiye bölmüş durumda. Bu kapsamda birimin 1 dolara doğru tırmanmakta olduğunu ifade edenler bulunuyor. Karşı cephede ise DOGE’nin büyük bir balon olduğunu ve önünde sonunda patlayacağını belirtenler yer alıyor.

DOGE 2021 yılının şüphesiz en çok konuşulan birimi olmayı sürdürüyor. DOGE aslında hiçbir amacı ve fiyat beklentisi olmayan bir birim, bu yüzden de bir şaka birimi olarak rotaya çıkmıştı. Ancak boğa koşusunda en çok kazandıran birimlerden olmayı sürdürüyor. En son ulaştığı 0,73 dolar bandı ile yeni bir rekor kırdı.

DOGE’den Yeni Rekor Geldi, Soru İşaretleri Oluştu

dodge coin nedir

DOGE temelde bir şaka birimi olmasına rağmen şaşırtıcı bir performans sergilemeye devam ediyor. En son düşüş grafiğine girmesine rağmen tekrar toparlanarak yükselme yaşayan birim 0,73 dolar bandına ulaştı. Bu artış kapsamında da yeni bir rekoru beraberinde getirdi. DOGE’nin böylesi önemli yükselişler yaşamasının arkasında ise Elon Musk’ın ev sahipliği yapacağı SNL programı yer alıyor. Özellikle Musk, programda DOGE hakkında görüş bildireceği tahmin ediliyor. Son olarak da DOGE rallisini geçen günlerde Musk’ın The Dogefather paylaşımı ile başlatmıştı.

Son 24 saatlik verilere bakıldığında yüzde 27 oranında artış yaşayan birimin son 1 haftalık değeri ise yüzde yüz oranında artış kaydetti. DOGE’nin piyasa hacmi de bu kapsamda 95 milyar dolar sınırına dayandı. Bu kapsamda da DOGE’nin hemen üzerinde yer almakta olan BNB’nin piyasa değeri ise 97 milyar dolar. Böylece DOGE top 10 listesinde üçüncü sıraya da yakın zamanda gelebilir.

DOGE İçin Neler Bekleniyor?

dogecoin piyasasi

Kripto piyasası ise DOGE konusunda fikir ayrılığı yaşıyor. Uzmanlar özellikle DOGE hakkında yatırımcıları uyarmaya devam ediyorlar. Uzmanlara göre Musk’ın DOGE hakkında yapmakta olduğu yorumlar birimin fiyatını arttırmak için spekülasyondan ibaret olarak görülüyor. Uzmanlara göre DOGE şimdilik bir balona dönmüş durumda ve 1 dolara ulaşmasının mümkün olsa bile fiyatını koruyamayacağı belirtiliyor. Fakat kimi uzmanlar da DOGE’nin gelecekte çok daha iyi kazançlar sağlayabileceği görüşünü koruyorlar ve bu seviyelerin henüz başlangıç olduğunu ifade ediyorlar.