• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Xvg Coin (Verge) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Xvg Coin (Verge) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Xvg Coin, açık bir blok zincir kullanılırken kullanıcı anonimliğini sağlamak amacı ile tasarlanan bir kripto para birimidir. Xvg, anonimliği sağlama ağı I2P, Wraith, TOR gibi güvenli protokoller çalıştırarak gizliliği korumaktadır. Wraith protokolü, kullanıcıların Xvg platformunda işlem yaparken genel ya da özel dağıtılan bir defter arasında seçim yapılmasını sağlamaktadır. Xvg Coin, 2014 senesinde piyasaya çıkan ve Doge Coin çatalından oluşan bir kripto para birimidir. En başta Doge Coin Dark olarak isimlendirilen kripto para, daha sonrasında 2016 senesinde ise Verge Currency olarak tekrar isimlendirilmiştir. Fakat yine de Doge Coin Dark ile aynı para birimi kullanılmaktadır. Xvg, Çalışma Kanıtı algoritmaları kullanılarak çıkarılmaktadır. Bu da diğer ASIC karşıtı olan para birimlerine kilitlenmiş olabilecek madenciler için erişilebilir olmasını sağlamaktadır. Kripto para cüzdanı sahiplerinin IP adreslerinin gizli bir şekilde korunabilmesi için hibrit bir TOR ve I2P kullanılmaktadır. Bu sistemler ile herhangi bir işleminiz riske girerse ilgili taraflar görünmez ve bu sayede blok zinciri konsepti daha güvenilir olur.

Xvg Coin’in Tarihçesi

xvg coin gelecegi

Xvg, ağ güvenliği konusunda 20 seneyi bulan tecrübesine ve blok zinciri teknolojisinde yaklaşık olarak 10 senelik bir tecrübesine sahip olan Justin Valo tarafından 2016 senesinde piyasaya çıkmıştır. Justin Valo, Bitcoin ile ilk olarak 2011 senesinde ilgilenmeye başlamıştır. Ardından 2013 senenin son aylarında piyasadan sürülmesinden sonra Doge Coine dahil olarak ilgilendir. Son olarak Justin Valo, 2017 senesinde gizlilik odaklı olan bir kripto para birimi olan TPAY danışma kuruluna atanmıştır.

Xvg Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Xvg Coin’in çıkış tarihi, Justin Valo tarafından 2016 senesi olarak bilinmektedir.

Xvg Coin Nereden Alınır?

Xvg Coin almak için şu adımları takip etmeniz önerilir:

 • Xvg coin alabilmek için öncelikle bir sanal cüzdana sahip olmanız gerekir. Coin alabilmek için dünyada kabul gören Binance gibi büyük kripto para borsalarına üye olabilir ve TL, Dolar ve Euro gibi para birimleri ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kripto para borsası tercihinden sonra e – posta sekmesi üzerinden sık bir şekilde kullandığınız e – posta adresinizi ya da telefon numaranızı girerek kayıt işlemini tamamlayın.
 • Kaydolduktan sonra “kredi kartınız ile kripto alın” seçeneğine tıklayarak kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.
 • Satın almak istenen tutarı ve almak istenen kripto para çeşidini seçerek işlemi devam ettirin. Güvenlik sebebi ile kredi kartı / banka kartı bilgileriniz, hesaba kaydolurken oluşturulan isimle aynı olması gerekmektedir.
 • Tüm bu işlemleri sırasıyla doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra Xvg Coin almış olursunuz. Donanım cüzdanda saklayarak da olası risklerin önüne geçebilir, coininizi daha güvenli bir yerde saklayabilirsiniz.

Xvg Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

xvg coin nedir

Xvg Coin’in altyapısı, ödeme gönderme işlemi ya da ödeme alma işlemleri için merkezi olmayan ve güvenilir bir blokchain altyapıya sahiptir. Bu sebepten ötürü de kullanıcılar, Xvg platformunun blokchain ağını kullanarak hızlı, güvenilir ve esnek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Swrv Coin (Swerve) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Xvg Coin’in Avantajları Nelerdir?

Xvg Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Gelecekte RSK teknolojisinin gelmesiyle beraber Xvg, entegrasyona sahip akıllı sözleşmeler işlevselliğine sahip ilk gizlilik odaklı kripto para birimi olacaktır.
 • Sistemde gerçekleştirilen işlemler oldukça hızlı bir şekilde onaylanarak tamamlanır.

Xvg Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Xvg Coin’in dezavantajları, Xvg avantajları ile karşılaştırıldığında çok azdır. Genel olarak avantajları olan bu coin çeşidinde yalnızca her kripto para biriminde olan güvenlik riskleri mevcuttur. Bunun için de Xvg Coin satın alma işleminden sonra donanım cüzdanda saklamanız yeterli olacaktır.