• BITCOIN/TL
  2175950,544
  % 0,53
 • ETHEREUM/TL
  117865
  % 1,13
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % -0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  13864,482
  % -1,53
 • LITECOIN/TL
  2578.12
  % -1,30
 • COSMOS HUB/TL
  234.25
  % 0,46
 • CARDANO/TL
  13.57
  % 0,75
 • TETHER/TL
  32.77
  % 0,16

Swrv Coin (Swerve) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Swrv Coin (Swerve) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Swrv Coin, Swerve Finance platformunun kendi kripto para birimidir. Swrv Coin, Ethereum blok zincirinde çalışan bir Token olarak bilinmektedir. Swerve Finance, Curve Finance’nin forku olarak tanınır. Yani Swerve bir DeFi projesinin çatalı olarak piyasaya çıkmıştır. Swerve Finance’nin açıklamalarına göre bu platform, Curve Finance’deki yönetim problemlerine çözüm olmak istemektedir. Bundan dolayı da Swerve Finance, popüler stablecoin boşa platformu Curve Finance’nin % 100 topluluğa ait bir forkunu piyasaya çıkarmış oldu.

Swrv Coin, CoinMarkerCap verileri incelendiği zaman 9.950.654 USD gibi bir piyasa hacmine sahioken sıralamada 479. sırada yer almaktadır. Tüm bunların yanında ise şu an dolaşımda olan 8.131.921 Swerve Finance Coini vardır. Bu miktarın ise toplamda 8.760.870 Swrv Coin’e ulaşabileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda Swerve Finance Coin’in 5 eylül 2020 yılında 13,96 dolar ile görebildiği maksimum seviyeyi ve 22 Eylül 2020 yılında da 1,22 dolar ile görebildiği minimum seviyeyi gördüğü bilinmektedir.

Swrv Coin’in Tarihçesi

swerve coin nedir

Swrv, 2020 senesinin eylül ayında duyurusu yapılmış ve yayınlanmıştır. Anonim hesap adına sahip bir kişi tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bu kişi John Deere olarak bilinen kurucudur. Geliştirmiş olduğu bu ürünün tamamıyla bu alana olan tutkusundan dolayı ortaya çıktığını söylemiştir. Aynı zamanda John Deere’ye katıldığı bir sohbet sırasında kendisine bu projeyi neden ortaya çıkardığı sorulmuştur. O da kendisinin kripto para dünyasında düşük bir seviyede olduğunu ve o zamanlarda da kendisinin Token dağıtımlarıyla alakalı bazı fikirleri olduğunu söylemiştir. Bunun yanı sıra John Deere, yazılım ve kripto para birimleri hakkında pek çok deneyime sahip olduğunu da belirtmiştir.

Swrv Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Swrv çıkış tarihi, 2020 yılının Eylül ayı olarak bilinmektedir. John Deere adındaki bu girişimci tarafından üretilen Swrv Coin’in ulaşabildiği en yüksek değer 13,96 şeklindedir.

Swrv Coin Nereden Alınır?

Swrv coin almak oldukça basittir. 15’ten fazla kripto para borsasında listelenmiş olan Swrv Coin’i en sık kullanılan Binance borsası üzerinden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Swerve Coin’i, Binance üzerinden satın alabilmek için ilk olarak borsaya kaydolmanız gerekmektedir. Bunun için Binance internet sitesini kullanabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ise borsa hesabınıza Papara ya da Advcash gibi hesaplarınız aracılığı ile para gönderimi yapmalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından ise Swrv Coin’i SWRV / BUSD ya da SWRV / BNB pariteleri üzerinden alabilirsiniz.

Swrv Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

swerve coin nedir

Swrv Coin2in altyapısı, tam olarak bilinmemektedir. Kurucusu olan John Deere, geliştirdiği bu platformu Curve likidite havuzunda görmüştür. Projesini de eksikleri ve hatalı bulduğu yerlerden yola çıkarak geliştirmiştir. John Deere, Swerve’i Curve havuzuna muadil olacak şekilde piyasaya çıkarmıştır.

Ayrıca Pi Coin (Pi Network) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Swrv Coin’in Avantajları Nelerdir?

Swrv Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Bu platform üzerinden kullanıcılar, ellerindeki kripto para varlıklarını takas esnasında daha iyi fiyatlandırabilirler.
 • Kullanıcılar, stabil olan coinlerinden yıllık olarak daha fazla kazanmaktadırlar.
 • Platform üzerinden kullanıcılar sadece likidite sağladıkları zaman değil, aynı zamanda ellerinde bulunan Token miktarı kadar ve depo ettikleri süre boyunca ek olarak hediye kazanabilmektedirler.
 • John Deere, kurduğu bu platformun hacmini arttırmak için çalışmalara başladığını belirtmiştir. Bu sayede işlem hacmi artmış bir sistemi kullanabileceksiniz.
 • Platformda gerçekleşen alım – satım işlemlerinden elde edilen kazançların yarısı likidite kullanıcılarına diğer yarısı da idari hizmetlere dağıtılır.

Swrv Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Swrv Coin’in dezavantajları için yalnızca kripto paralar için geçerli olan dezavantajlar geçerli olmaktadır.