• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Susd Coin (SUSD) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Susd Coin (SUSD) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Susd Coin, 1 Amerikan dolarının fiyatını takip ederek izleyen Token’dir. Susd Coin’in arkasında ise Synthetix protokolü yer alır ve platform Susd gibi pek çok kripto para birimini içinde barındırır. Synthetix, bir tür likidite protokolü tanımlamaktadır. Synthetix, Ethereum üzerine inşa edilen ve merkezi olmayan bir varlık çıkarma protokolü olarak bilinmektedir. Bu varlıklar, sözleşmede kilitlendiği zaman sentetik varlıkların piyasaya çıkmasını sağlayan Synthetix Network Token ile teminat verilir. Bu havuz teminat modeli ise platform kullanıcılarının sentetik varlıklar arasında doğrudan akıllı sözleşme ile dönüşüm yapmasını sağlarken aynı zamanda karşı tarafın ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Bu mekanizmaya sahip olan platform ise DEX’lerin yaşadığı likidite problemlerini çözmeyi amaç edinmiştir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre ise Synthetix şu anda sentetik geleneksel para birimlerini, kripto para birimlerini ve emtiaları desteklemektedir.

Susd Coin’in Tarihçesi

susd coin gelecegi

Susd Coin’in piyasaya çıkma tarihi tam olarak bilinememekle birlikte 2020 olarak tahmin edilmektedir. Susd Coin, özellikle arkasındaki platform nedeni ile ilk çıktığı günden bu yana dikkat çekerek ilgi odağı olmuştur. Aynı zamanda Susd Coin’in dolara sabit olması da yatırımcılar tarafından dikkat çeken başka bir nokta olmaktadır. Yatırımcılar, dolar destekli olduğundan Susd Coin’in büyük fiyat artışları olmasını beklemez ancak yatırım amaçlı kârlı olabileceğini savunur. Susd Coin’in sabit kripto para biriminin geleceği umut vaat etse ve yatırımcılar tarafından ilgi odağı olsa da piyasa içerisinde bu alanda rekabetin oldukça yüksek olduğu unutulmamalıdır. Fakat diğer sabit kripto para birimleri ile karşılaştırıldığı zaman Susd alanında oldukça başarılı ve tanınan sağlam şirketler tarafından desteklenerek güven kazanmıştır.

Susd Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Susd Coin’in çıkış tarihi için net olarak bir şey söylenemese de genellikle 2020 yılı olarak söylenmektedir. Susd sabit kripto para birimi projesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Synthetix protokolü tarafından etkinleştirilen sentetik bir USD coinidir. Chainlink’in merkeziyetsiz oracle ağı tarafından sağlanan fiyat akışları ile Amerikan dolarının fiyatını takip eden Susd, DeFi ekosisteminin önemli kısımlarından biri olarak tanımlanmaktadır. Piyasaya daha çok Susd ihraç etme talebi ise Synthetix platformunda sentetik varlıkların basımı ve sahip olunması için gerekli olan talebe bağlı olmaktadır.

Susd Coin Nereden Alınır?

Susd coin almak için şu adımların doğru ve eksiksiz bir şekilde izlenmesi gerekmektedir:

 • Susd almak için ilk olarak Binance, Mandala Exchange, KuCoin ve Gate.io gibi büyük kripto para borsalarından birini seçerek internet adresine girmeniz gerekmektedir.
 • Ardından seçtiğiniz borsada ücretsiz bir şekilde açılabilen bir hesap açın.
 • Açtığınız bu hesaba para transferi işlemi uygulayarak bakiye gönderin.
 • Borsanın, kripto para al menüsü üzerinden ise Susd Tokeni seçerek alım emrini verin.
 • Aldığınız Susd Tokenlerini borsada ya da soğuk cüzdanlarda saklayarak yatırımınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Reef Coin (New BitShares) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Susd Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

susd coin nedir

Susd Coin’in altyapısı tam olarak bilinmemektedir. Susd Coin, 1 Amerikan dolar fiyatını takip eden sabit bir kripto para birimi olarak tanımlanır. Susd Coin’in arkasında ise Synthetix protokolü yer alır.

Susd Coin’in Avantajları Nelerdir?

Susd Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Yatırımcılar, Susd yazdırdıkları zaman basılan bütün sentetik varlıkların toplam borç havuzu üzerinden pay almaktadırlar.
 • Synthetix türev likidite protokolü tarafından geliştirildiğinden yatırımcılara güven verir.

Susd Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Susd Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Kripto para dünyasında USDT, USDC, BUSD ve PAX gibi birçok sabit coin olması, rekabet durumunu arttırır. Bundan dolayı da Susd coin, rekabetten dolayı geride kalabilir.