• BITCOIN/TL
  2153514,165
  % 2,15
 • ETHEREUM/TL
  99594
  % 5,12
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  15040.87,634
  % 4,72
 • LITECOIN/TL
  2698.72
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  279.7
  % 2,38
 • CARDANO/TL
  15.52
  % 5,25
 • TETHER/TL
  32.23
  % -0,17

Reef Coin (New BitShares) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Reef Coin (New BitShares) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Reef, zincirler arasında ticaret yapılmasını amaçlayan Polkadot üzerinde kurulan bir DeFi platformudur. Reef Coin projesinin teklifleri arasında bir getiri motoru ve akıllı bir likidite toplayıcı bulunmaktadır. Proje üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar, 2020 yılının sonlarına doğru başlamıştır. Reef Coin, likiditeyi toplar ve otomasyon sağlamaktadır. Ayrıca var olan ticaret platformları ile alakalı dezavantajların da projede yer almamasını hedefler. Merkezileştirilen borsalar, güvenlik ihlallerine yatkın olsa da merkezi olmayan rakipler likidite varlığından yoksun olabilir ve genel olarak kullanımı zor olmaktadır.

Reef Coin’in Tarihçesi

reef coin gelecegi

Reef, Denko Mancheski tarafından oluşturulan bir projedir. Proje üzerinde çalışmalar 2020’nin sonlarında başlamıştır.

Reef Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Reef coin çıkış tarihi 2020 olarak bilinmektedir. Reef, Denko Mancheski tarafından oluşturulan Reef Finance şirketine ait bir platformun kripto para birimidir. 2020 yılının ortalarında çalışmalarına başlanan Reef Coin, 2020 yılının sonunda piyasaya sürülmüştür. Reef zinciri, akıllı sözleşmeleri ile Solidity’de yazılır. Solidity ise 0.6 ve üzeri ile yazılan herhangi bir Ethereum akıllı sözleşmesi, hiçbir değişikliğe gerek kalmadan Reef zincirinde çalışmaktadır. Bununla beraber Ethereum’dan gelen araçların bir kısmı da blokchain mimarisindeki farklılıklar sebebi ile reef zincirinde çalışmamaktadır. Reef Finance, kullanıcıların patentler ve telif hakları gibi maddi olmayan varlıkları kısmi NFT’lere dönüşmesine olanak sağlayan bir platform olan DEIP Network ile iş birliği içerisindedir. Bu NFT’ler, dönüştürülen varlığın mülkiyeti için takasa edilebilir ya da isteğe göre elde tutulabilir.

Reef Coin Nereden Alınır?

Reef coin satın almak dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Binance üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde alım işlemlerini yapabilirsiniz. Reef Coin, 22 Aralık 2020 tarihinde Binance Launchpad’de satışa çıkarılmıştır.

Reef Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Reef Coin’in altyapısı, ekosistemin tepesini oluşturan çok sayıdaki akıllı sözleşmelerden oluşan bir zincirdir. Bu giriş bileşenine likidite toplayıcı ile birlikte iletişim sağlayan sepet motoru denmektedir. Platformu kullanan kullanıcının tek bir tıklamasıyla birden fazla DeFi platformuna yatırım yapması ya da elden çıkararak satışını yapması mümkündür.

Ayrıca Npxs Coin (Pundi X) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz  atın!

Reef Coin’in Avantajları Nelerdir?

reef coin gelecegi

Reef Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Reef Coin’in en büyük avantajlarından birisi DeFi protokol ile bağlantılı bir şekilde geniş alanda işlem yapabilmek kapasitesi sağlamaktadır. Yatırımcıyı tek bir noktada karar vermek için zorlamaz. Polkadot üzerine inşa edildiği için Reef Coin; Moonbeam, Avalanche, Plasma ve bunun yanı sıra Binance Smart, Ethereum üzerindeki DeFi protokollerinde de işlem yapma imkânı sağlar. Birden fazla hesap açılmasına müsaade eder.
 • Merkezi olmayan finansal işlemlerinde 3 modelde de kullanılmaktadır. Pasif gelir kazanma avantajı sağlar. Riski sevmeyen yatırımcılar için kriptografik yatırım olanağı sunar. Kripto para cüzdanları arasında Reef Coin, transfer işlemlerinde en düşül masrafla hizmetler sağlar. Hızlı transfer ve 7 / 24 işlem fırsatları vardır.

Reef Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Reef Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Reef Coin, sanal cüzdanda her kripto para gibi ağda gerçekleşebilecek risklerin altında olur. Fiyat oynaması vardır. Bu iki özelliği en aza indirebilmek için ise çevrimdışı cüzdanda coin saklama ve anlık fiyat takibi işlemleri tercih edilmektedir.
 • Diğer DeFi altcoinlerine oranla daha düşük fiyat çıtasına sahiptir. Bu da diğer DeFi altcoinlerinin, yatırımcıya daha fazla faiz kazancı sunmasına neden olmaktadır. Çünkü bir birim için alınan Fiat para miktarı DOT, LINK ve BNB’de Reef Coin’e göre oldukça yüksektir.