• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Orchid Coin (OXT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Orchid Coin (OXT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Orchidcoin, 2019 senesinde oluşturulup geliştirilen ve kullanıcılarına güvenli, hızlı bir ağ sunan kripto para birimidir. Orchid coin, temel olarak benze blokchain’lerde olduğu gibi kullanılmayan bank genişliğini, bir sistem üzerinde toplayarak bu bağlantıları güvenli bir biçimde kullanıcılarını sunmayı hedef olarak amaçlayan bir projedir. Orchid Coin hakkında geliştirilmiş bir VPN yorumu da yapılmaktadır. Merkezi olmayan bir sisteme sahip olduğundan insan kontrolüne ihtiyaç duymaz. Bu sayede de daha şeffaf ve güvenilir bir sisteme sahiptir. Ethereum altyapısına sahip olan Orchid Coin, pek çok kişi tarafından belirli bir ücret karşılığı kullanılabilmektedir. Platform üzerine bant genişliği paylaşımı yapılarak gelir elde etmek de mümkündür. Akıllı sözleşmelerle desteklenen OXT Coin projesi, tüm bilgileri açık ve şeffaf bir şekilde paylaşmaktadır. Bu da sistemi daha güvenli kılar.

Orchid Coin’in Tarihçesi

orc coin gelecegi

Orchid’in 4 tane kurucu ortağı vardır. Bunlardan ilki Orchid Coin’in CEO görevini üstlenen Dr. Steven Waterhouse, Jay Freeman, Brian Fox ve Gustav Simonsson’dur. Bu kişiler, finans ve blok zinciri alanında oldukça tecrüberli isimlerdir. Dr. Steven Waterhouse, blokchain sektörünün en popüler şirketlerine yatırım yapmış olan biridir. Jay Freeman ise Apple ürünleri tarafından kullanılan Cydia’nın geliştiricisi olarak bilinmektedir. Brian Fox, 1990’lı yılların ortalarında Amerika Birleşik Devletleri Bankası Wells Fargo’nun ilk interaktif online bankacılık sisteminin oluşturulmasında sorumlu olan bir kişidir. Son olarak Gustav Simonsson ise 2015 yılında Ethereum ağı kullanıma açılacağı zaman ana güvenlik yazılık geliştiricileri arasında önemli bir yere sahipti.

Orchid Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Orchid çıkış tarihi, 2019 senesi olarak bilinir. Kripto para birimleri ile internet kısıtlamalarını kaldırmayı amaç edinin Orchid Coin projesi, 2017 senesinde başlatılmıştır. Fakat Orchid Coin’in piyasaya çıkmasının tarihi 2019 senesidir. Aynı zamanda masaüstü uygulamasındaki başlatılma tarihi ise 2020 senesidir. Geliştiriciliğini ve tasarımını Orchid Labs’in gerçekleştirdiği Orchid Coin, arkasında önemli çalışmalar süreci içermektedir.

Orchid Coin Nereden Alınır?

Orchid coin almak, Binance, Kraken ve Coinbase Pro gibi büyük kripto para borsalarında, mevcut kripto para, sabit değerli olan kripto para ve itibari çiftler ile kolay bir şekilde değiştirilmektedir.

Orchid Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

orc coin nedir

Orchid coin’in altyapısı, ERC – 20 altyapısını kullanmaktadır. Kendi ağında kullanıcıların gelişmiş VPN özellikleri kullanmasına olanak sağlayan bir Token olarak bilinmektedir. Orchid Coin, OXT sembolü ile gösterilmektedir ve kullanıcılar tarafından geleceği oldukça fazla bir şekilde merak edilmektedir.

Ayrıca Nbs Coin (New BitShares) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Orchid Coin’in Avantajları Nelerdir?

Orchid Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Orchid Coin Token sahipleri, Orchid hesapları üzerinden yalnızca bir tane hesap açarak, bu hesabı farklı kullanıcılarla beraber değişik cihazlar üzerinden kullanabilir ve paylaşabilirler. Bu da kişiler için oldukça farklı ve kullanışlı bir avantaj olmaktadır.
 • Orchid, VPN ile daha özel bir bağlantı tipinde, güvenli internet ağı üzerinden işlem yapmayı sağlamaktadır.
 • Orchid coin Token sahipleri, kripto para cüzdanları arasında gerçekleşen transfer işlemlerinde ve kripto para ticaretlerinde kısa süre içerisinde onay alarak zamandan tasarruf edebilirler.

Orchid Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Orchid Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Orchid Coin Token hızlı, güvenilir, düşük maliyetli ve hızlı işlemler gerçekleştirmek isteyen kişiler için uygundur. Merkezi olmayan finanstan en üst düzeyde faydalanmak ya da NFT üretmek için tercih edilebilen bir kripto para değildir.
 • Orchid Coin Token, her kripto para gibi siber saldırı riskleri ile karşılaşabilirler. Çevrimdışı saklama yapan donanım cüzdanların tercih edilmesiyle bu risk ortadan kaldırılabilir.