• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Yine Elon Musk Paylaştı! DOGE Coin Artış Tepkisini Verdi!

elon musk twitter

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Tesla’nın üstünde çalışmalar yaptığı Dojo süper bilgisayar ile DOGE madenciliğinin yapılmayacağını belirtti. Hemen ardından bir paylaşım daha yapıp,“DOGE’yi artık serbest bırakın!“ ifadesini kullandı.

Ünlü milyarderin bu paylaşımlarının hemen ardından Dogecoin’in fiyatı sert bir şekilde yükseldi. Elon Musk’a Tesla’nın üzerinden çalıştığı Dojo süper bilgisayarın ASIC madencilik ile mücadele edip etmeyeceği hakkında sorular soruldu. Musk ise bu sorulara paylaşımları ile yanıt verdi.

Musk, DOJO Bilgisayar Hakkında Soruları Yanıtladı!

doge coin dusuyor mu

Musk kendisine yöneltilen dojo süper bilgisayar hakkındaki sorulara, bu bilgisayarın Dogecoin üretmeyeceğini ifade ederek yanıt verdi. Ünlü isim, Dogecoin çekirdek geliştiricisi Michi Lumin’in Dojo ve DOGE hakkındaki tweetine yanıt veren Musk, Dojo bilgisayarda DOGE node’si çalıştırmak için özel bir uygulamanın kurulmadığını açıkladı.

Önceki Paylaşımlar Farklı Şeyler Söylüyordu!

Michi Lumin ise Elon Musk’ın küresel uydu sağlama projesi üzerine DOGE node’si kurmak ile meşgul olduğunu daha önce paylaşmıştı. Hatta bu kurulumun SpaceX ve Starlink ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtmişti. Şimdi Musk’tan gelen bu açıklama ise kafaları karıştırdı. Bu senenin girişinde Elon Musk, Dogecoin’in fiyatını tavana çeken “Dojo 4 DOGE“ ifadeli paylaşımı yayınlamıştı.

Elon, Tesla’nın sinir ağlarını eğitmek amacıyla tasarladığı süper bilgisayarın DOGE kullanabilir olduğuna herkesi bu paylaşım ile inandırmıştı. Ancak ünlü milyarder şimdilerde bilgisayarın böyle bir işlevinin olmayacağını ifade etti.

Elon Musk gelişmeler ardından yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını ve toplulukta karmaşaya neden olduğunu ifade ederek, özür diledi. Bazı yorumcular ise o zaman “Dojo 4 DOGE“ ifadesi ile ne anlatmak istediğini sordular, ancak geçerli bir yanıt alamadılar.

Daymak Yoluna Devam Ediyor!

Bu haftanın başında ise Tesla’nın rakibi olan elektrikli araç üreticisi Daymak, daha önce üreteceğini ifade ettiği BTC ve ETH üreten elektrikli aracın prototipini yaptığını duyurdu. Bunun üzerine Elon’ın DOGE bağlantılı bir süper bilgisayarı öne çıkarmak isteyebileceği konuşuluyor. Elon Musk en sonunda ise “DOGE’yi rahat bırakın!“ ifadeli paylaşımı yaptı ve fiyatlar yine arttı.

Dogecoin Fiyat Artışı

dogecoin tweet

Bugün saatler 12:51’i gösterirken Dogecoin %1.50 oranında değer kazanımı ile yolculuğuna başlıyor. Yükseliş trendine giren Dgecoin ilk adımda 0.2543 dolar seviyesini tabloya aldı. Uzmanlar kısa vadeli olarak ilerleyen seanslarda değer kazanım oranının artabileceğin işaret ettiler. Dogecoin son 24 saat içinde ise en yüksek 0.2601 dolarlık fiyatı grafiğine aldı. Aynı sürede kayda giren en düşük fiyat ise 0.2383 dolardı.