• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

XRP’de Dün Yaşanan Artış Yerini Düşüşe Bıraktı!

XRP’de Dün Yaşanan Artış Yerini Düşüşe Bıraktı!

Dün yapılan açıklamalara göre Ripple, Japonya’nın en büyük transfer sağlayıcısı SBI Remit ve mobil ödeme hizmeti olan Coins.ph ile ödeme sistemi oluşturacak. Dijital değişim platformu olan SBI VC Trade ile ortaklık gündemde.

Bugün gündeme yansıyan bilgilere göre Ripple, SBI VC Trader’la ortaklık yaparak Japonya ve Filipinler arasında bir ödeme sistemi oluşturacak. Ripple’ın bu açıklamayı gündeme getirmesi ardından XRP Coin’de değer kazanımı meydana geldi. Ancak bu değerlenme kısa vade sürdü.

XRP %19 Değer Kazanımı Ardından Riskleri Yine Yükseltti!

xrp coin

Haberin ortaya atışması ardından piyasa hacmi açısından en büyük 6. Kripto para birimi olan XRP ortamla %19 oranında değer kazanımı yaşadı. Bu değer kazanımı ardından XRP fiyatı 0.75 dolar seviyesine çıkış yaptı. XRP sabah saatlerinde 0.70 dolar üzerinden işlem görmeye devam etti. Bu önemli psikolojik seviyenin üzerinde kalınması halinde yükseliş trendinin devam edebileceğini belirtilirken, uzun vadeli tahminlerde ise değer kayıpları hala kayıtlarda yer alıyor.

Dün XRP Coin için meydana gelen alım baskısı ile XRP Coin fiyatı 9 Mayıs’tan buyana ilk kez 50 günlük SMA’nın üzerine çıkış gerçekleştirdi. Eğer alım baskısı XRP fiyatı üzerinden etkili şekilde devam etseydi fiyat artışı gelebilirdi. 0.75 dolarlık direnç alanının önemli olduğunu açıklayan analistler, çift dip formasyonunun oluşabileceğini belittiler. Direncin kırılması halinde hedef fiyatın 1 dolar olabileceği belirtildi.

Bir Gurup Analist Düşüş Tahmininden Yana!

Ancak WalletInvestor ve diğer pek çok analist gurup ise XRP’nin 2021 sonunda oldukça düşük bir fiyatta yer alabileceğini ifade ediyorlar. Bu yükselişlerin sadece kısa vadeli oldukları düşünülüyor.

Farklı analist guruplardan gelen açıklamalara göre XRP Coin 0.75 dolar üzerine çıkmayı başaramazsa, satış baskısı tekrar gündeme gelebilir. Bu satış baskısı ardından ise XRP Coin fiyatının 0.70 dolara ardından 0.50 dolara iniş yapabileceği açıklandı. Süreç içinde konsolidasyon bir süre daha devam edebilir.

Bunlara ek olarak, analistlerden gelen açıklamalara göre, 0.65 dolarlık alan güçlü bir destek. 0.7062 dolar fiyatını pivot seviye olarak veren analistler, en güçlü direncinde ise 0.78 dolar seviyesi olduğunu açıkladılar. Analistler XRP Coin’in 0.78 dolar üzerinden çıkması halinde ise 0.85 dolarlık direnç ile karşılaşacağını belirttiler. Hemen ardından sırada yer alan diğer dirençler ise 1.06 dolar ve 1.40 dolar olarak açıklandılar. SEC gelişmelerinin ise fiyat üzerinden hala etkili olduğu açıkladı.

XRP Fiyatı Düşüşte!

Xrp coin

Nitekim bugün saatler 14:02 olduğunda XRP Coin %2.80 oranında değer kazanımı içine giriş yaparak 0.72 doların altına düşüp, 0.7082 dolardan fiyatlandı. Bu kapsamda bir pump umudu daha geride kaldı. Analistler 0.70 dolar bandından uzun vakit geçirilmesinin ise satış baskısını kuvvetlendirebileceğini belirtiyorlar. Bu tip bir durum halinde XRP yatırımcıları için zarar riskleri yükselebilir.