• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

XRP İçin Hangi Seviyeler Önem Taşıyor, SEC Davasında Yeni Gelişme

xrp

Ripple XRP için zor zamanlar devam ediyor. Bir türlü istediği yükselişi yaşamayan XRP halihazırda toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi olmayı sürdürüyor ancak SEC davasında netlik çıkmadığı için yatırımcılar için belirsizlik sürüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılmış olan menkul kıymet davasında daha önceki duruşmalarda kısmen Ripple lehine olabilecek kararlar çıkmıştı. Bu durum da XRP fiyatlarının artış göstermesi üzerinde etkili olmuştu. Ancak SEC davadan bir türlü vazgeçmediği için Ripple ve XRP için de zor zamanlar devam ediyor.

SEC ve Ripple davası için şimdilik en net tablo Ripple aleyhine ağırlık kazanmaya başladı. Ripple’a yönelik olarak gelecek bir zarar XRP için de çok kötü anların yaşanmasına neden olabilir ve fiyatlarında da önemli eksiklerin yaşanmasına sebep verebilir. Geçen 30 Nisan tarihinde görülen son duruşma kapsamında iki taraf için de tatmin edici bir karşılık çıkmamıştı. Bu kapsamda da XRP yatırımcıları için yeni bir tarih belirlendi.

6 Mayıs’ta Acil Toplantı Yapılacak

sirket toplantisi

Geçen haftaki duruşmada taraflar için olumlu sayılacak bir karar çıkmadığından dava sonucu belirsiz kalmış, bu durum da XRP fiyatları üzerine yansımamıştı. Ancak SEC davayla ilgili olarak yeni bir adım attı ve 6 Mayıs tarihinde acil şekilde toplanma kararı verdi. Kapalı olarak yapılacak toplantıda Ripple davası ile ilgili olan gelişmeler ve yol haritası konuşulacak. SEC tarafından yapılan açıklama kapsamında 6 Mayıs tarihinde tekrar bir araya gelineceği ve toplantının da basına kapalı olarak yapılacağı ifade edildi. SEC söz konusu ilgili maddelere yönelik ihtiyati eylemlerin neler olacağını bu toplantı kapsamında değerlendirecek. Bunun yanında dava için atılacak yeni adımların da neler olacağını konuşacak olan SEC bu hamlesi ile birlikte davaya yeni bir boyut katmaya çalışıyor.

Bir süre önce Ripple cephesi avukatları tarafından yapılan davanın artık SEC aleyhine bitmiş olduğu türünden açıklamaların ise SEC tarafından alınan toplantı kararı ile geçersiz olduğu görüldü. SEC’in alacağı yeni kararlar ve yeni adımlar 6 Mayıs’ta belli olacak. Bu tarih ise özellikle XRP yatırımcıları için de büyük önem taşıyacak.

XRP Fiyatlarında Önemli Seviyeler Neler?

xrp coin

Diğer yandan bir süredir dalgalı seyir izleyen XRP fiyatlarına yönelik olarak analistler birim için paylaşımlar yapmayı sürdürüyorlar. Uzmanlara göre XRP için en önemli ilk destek noktası 1,40 dolar olarak görülüyor. Bunun yanında 1,25 dolar ve 1,10 dolar seviyesi de önem taşıyor.