• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

XRP Coin ve ETH Fiyat Artışında! Kayıplar Telafi Ediliyor!

XRP Coin ve ETH Fiyat Artışında! Kayıplar Telafi Ediliyor!

Piyasanın geride bıraktığı 10 günlük süre içinde kripto para birimlerinde hızlı bir değer kaybı gerçekleşti. Dünden itibaren ise kripto para fiyatlarında değer kazanımları kayda geçmeye başladı. Belirli analistler bu fiyat düzeltmelerinin ralli öncesi hareketler olabileceğini belirttiler.

Analistlerin bir kısmı ise ralli yaşanmayacağını, ancak hafta içinde piyasanın sakin bir seyir içinde ilerleyebileceğini açıkladılar. Bu sabah ve dün ETH, XRP Coin cephelerinde kayıpları telafi etmeye yönelik umut verici değer kazanımları görüldü. Daha önce 1.731 dolar seviyesine kadar çekilen ETH fiyatı artışa girdi.

ETH %8 Üzerinden Değer Kazandı!

yatirma

26 Mayıs 2021 sabahının erken saatlerinde tabloya bakıldığında 2.816 dolar seviyesinden işlem gören ETH, daha önce 1.73 dolarlık fiyat ile yatırımcılarını kayba uğratmıştı. Piyasa en güçlü ikinci kripto para olarak görülen Ethereum, 12 Mayıs 2021 tarihinde ise rekor fiyat olan 4.379 doları kayda geçirmişti. Bu rekor fiyat ardından yaşadığı düşüş trendinde, 11 günlük süre bazında %50 oranının üzerinden değer kaybettiği görüldü.

Ancak, 26 Mayıs 2021’de saatler 09:31’i gösterirken ETH fiyatı 2.883 dolarlık değeri grafiğe aldı. Bu yeni fiyat üzerinden ise %8.57 oranında değer kazanımını tabloya yansıttı. Artışa rağmen önemli bir fiyat seviyesi olan 3 bin doların altında işlem görüyor.

ETH Ne Olursa Düşüşe Girer?

Analistler ETH’nin pivot seviyesini 2.700 dolar olarak açıkladılar. Analistlere göre ETH için destek seviyesi ise 2.470 dolar olarak şekillendi. Analistler, ETH’nin 2.700 dolar altına gün içinde düşmesi halinde kısa vadeli düşüş trendinin tekrar oluşabileceğini belirttiler. Bu gibi bir senaryoda ETH fiyatının 2.470 dolara gerileyebileceğini belirttiler.

ETH Artış Olasılığı Güçlendi!

Analistler, Ethereum’un yukarı yönlü hareketini güçlendirebilmesi için 2.860 dolarlık fiyatı aşması gerektiğini vurguladılar. Bu seviye üzerine fiyat yükselişi halinde ilerleyen günlerde 3 bin dolarlık fiyat bölgesinin test edilebileceği açıklandı. Tahminler ardından ise ETH’nin 2.883 dolarlık seviyeye çıkarak, 3 bin doları test etme şansını yükseltti.

XRP Coin %4 Üzerinden değer Kazandı!

dava-sureci

Bu hafta piyasa kayıplarını telafi etmeye çalışan bir diğer kripto para birimi XRP Coin oldu. SEC davaları ile uğraşan ve değer kayıplarını yaşayan XRP Coin, düşük oranlı değer kazanımları ile düzeltme yapmaya devam ediyor. 26 Mayıs 2021’de saatler 09:38’i gösterdiğinde XRP Coin fiyatı 1.06 dolar olarak tablolara geldi. Bu kapsamda ise %4.99 oranında değer kazandı.