• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

XRP Coin, SEC’e Karşı Yeni Biz Zafer Kazanabilir mi? Avukatlar Konuştu!

XRP Coin, SEC’e Karşı Yeni Biz Zafer Kazanabilir mi? Avukatlar Konuştu!

Ripple’ı davada temsil eden avukatlar, SEC’e karşı yeni bir savunma sundular. Sundukları son belgeleri ise SEC’in düzenleyici belirsizliğini kanıtlamak için kullanmayı düşünüyorlar.

SEC, Coinschedule ve ana firması olan Blottics’e 200 bin dolar para cezası verdi. Hemen ardından ise SEC Komisyonu üyeleri Hester Peirce ve Elad Roisman davanın sonunca yönelik yorumlar gerçekleştirdiler. Peirce ve Roisman, SEC’in kararlarında hataların yer aldığı noktasında fikir birliğine sahipler. Çünkü SEC, Coinschedule tarafınca ifade edilen hangi projelerin gerçekten menkul kıymet olduklarını bir türlü açıklayamadı.

Roisman ve Peirce’den Açıklamalar!

xrp nedir

Roisman ve Peirce yeni bir açıklama yaparak konu hakkında detayları sundular. Komisyonun Coinschedule ile anlaştığı karar konusunda, Coinschedule tarafından tanımlanan hangi kripto paraların menkul kıymet olduklarının açıklanamaması ardından hayal kırıklığına uğradıklarını belirttiler. Avukatlar menkul kıymet yasalarında kripto paraların tanımlanmasına yönelik veya alım-satım konularına yönelik net olmayan ifadelerin yer aldığını belirttiler.

Ripple ekibi savunmasında haklı çıkarsa, SEC menkul kıymetler yasasının 17B bölümünü ihlal etmiş sayılabilir. Avukat James Filan ise ek olarak SEC ile ilgili yorumların son mahkeme dosyası içinde okunabileceğini ifade etti.

XRP Değer Kaybı İçinde!

Ripple kurucuları Garlinghouse ve Larsen’in avukatları dava sürecinde yeni gelişmelerin yaşanabileceğini düşünüyorlar. SEC ve Ripple danasına ilişkin son gelişmeler bu yönde ilerlerken XRP Coin ise değer kaybı içinde yer aldı. XRP Coin ilk 20 Temmuz’da 0534 dolar seviyesinden işlem görürken %4.71 oranında değer kaybı içindeydi. Son dönemlerde değer kayıpları ile gündeme yeniden gelmeye başlayan XRP Coin’in fiyat düşüşünün hız kazanmasındaki en büyük faktörlerden biri ise Bitcoin değer kayıpları oldu.

20 Temmuz’da XRP Coin’e yönelik olumlu bir gelişme olarak görülebilecek dava avukatlarının pozitif açıklamaları gündeme yansısa da Bitcoin düşüşü artışlar üzerinden baskı kurdu. Piyasanın geneline yaşanan baskı ardından XRP Coin %4 üzeri değer kaybı içine giriş yaparken, ETH içinde %1.35 oranında fiyat düşüşü gündeme geldi.

XRP Coin Fiyat İlerleyişi Nasıl?

xrp nedir

XRP Coin son 24 saat içerisinde en yüksek performansını 0.56 dolar seviyesinden ve en düşük performansını ise 0.51 dolar seviyesinden kayda aldı. XPR Coin, son 7 günlük süre bazında en yüksek 0.6265 dolardan ve en düşük ise 0.5179 dolardan işlem gördü. Son 30 günlük grafiğe bakıldığında XRP Coin için kayda geçen en düşük fiyatın 0.51 dolar düzeyinde olduğu, en yüksek fiyatın ise 0.78 dolar olduğu görüldü.

Son 90 günlük süre bazında ise XRP Coin’in tüm zamanların rekor fiyatı olan 3.84 dolara daha yakın noktadaki 1.76 dolarlık fiyatı tabloya aldığı saptandı. XRP Coin 1.96 dolarlık yüksek fiyat seviyesini geçmişteki 52 haftalık süre kapsamında tabloya alabilmişti. 2021 senesinde Temmuz ayına geldiğinde altcoinlerin değer kazanımları yaptıkları anlarda dahi 2018 senesine ait orta seviyeli fiyatlara çıkış yapabildikleri görüldü. XRP Coin 21 Temmuz’da saatler 08:12 iken %3.28 oranında değer kaybı ile 0.5453 dolardan işlem gördü.