• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

XRP Balinaları Su Yüzüne Çıktı, Fiyat Artışa Geçti

xrp sec davasi

Kripto para piyasaları, Kasım ayının son gününde Bitcoin’in (BTC) ani ve sert yükselişleri ile birlikte yukarı yönlü atağa geçti. Gelen bu yükseliş hareketliliğinde birçok altcoin, Bitcoin’e paralel olarak yükseldi. Ancak daha sonra gece saatlerinde BTC sert bir düşüş yaşadı ve kısa süre içinde, 59 bin dolar seviyesine ulaştıktan sonra 3 bin dolarlık değer kaybı yaşadı. Gelen bu değer kaybı sonrasında BTC tekrar 56 bin dolar bölgelerine dönerken, piyasadaki birçok altcoin bu kez bu geri çekilmeden pek etkilenmedi ve yükselişlerle birlikte gelen fiyat bölgelerini korumaya başladı. Piyasalarda yaşanan bu fiyat hareketliliklerinde XRP, balina hareketleri sonrası görülen fiyat seviyeleri ile dikkatleri çekti.

Balinalar Gizemli Cüzdanlara Yönelik Transfer Gerçekleştirdi

xrp coin yatirim

Kripto para piyasalarında toparlanmaların görülmesinden sonra XRP balinaları, fonlarını FTX ve Bithumb gibi kripto para borsalarından çekmeye başladı. Kripto para işlemlerini ve balina hareketlerini takip eden Whale Alert verilerine göre XRP blok zincirinde 2 büyük balina işlemi su yüzüne çıktı. Whale Alert verilerine göre FTX borsasından bilinmeyen bir balina cüzdanına yapılan son işlemde 14 milyon dolarlık XRP taşındı. Öte yandan verilere göre Bithumb cüzdan işlemi, borsanın adını taşıyan başla bir cüzdana gerçekleştirildi. Uzmanlar, bu işlemlerin Bithumb borsasının para çekmek için tek bir büyük adres yerine birden fazla sıcak cüzdanı kullanmasından kaynaklı olabileceğini ifade ediyor.

Balinalar, Yükseliş Sürecinde İşlem Yaptı

FTX borsası üzerinden yapılan balina işlemleri, verilere göre tamamen farklı bir HitBTC borsası cüzdanına yönelik gerçekleşti. Söz konusu borsanın cüzdanında 26 milyon adet XRP bulunuyor ve uzmanlar, büyük olasılıkla bu hesabın sıcak cüzdan olarak kullanıldığını ifade ediyor. Whale Alert verilerine göre XRP balinalarının bu büyük işlemleri, XRP’nin piyasalarda yaşanan genel hareketliliklerde 1 dolar seviyesinin üzerine çıktığı zaman diliminde gerçekleşti. Bu süreçte XRP, 0,94 dolar seviyesinden 1,04 dolar seviyesine kadar bir yükseliş gösterdi.

XRP’de Son Durum

xrp sec davasi

Piyasada Bitcoin öncülüğünde gelen yükseliş hareketlerine dahil olan XRP, daha sonra BTC’nin sert değer kaybettiği süreçte düşüş eğilimine dahil olmadı. Yükseliş trendinde hareket etmeye devam eden XRP, son 24 saatte gelen yaklaşık %4’lük değer artışı ile yazım sırasında 1,009 dolar seviyesinde işlem görüyor.