• BITCOIN/TL
  2130779,188
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  115457
  % 0,28
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % -0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12857.28,267
  % 1,86
 • LITECOIN/TL
  2455.96
  % 1,90
 • COSMOS HUB/TL
  227.36
  % 1,30
 • CARDANO/TL
  12.69
  % 1,06
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,80

Willy Woo: “Tüm BTC Ekosistemi Yükselişte”

Willy Woo: “Tüm BTC Ekosistemi Yükselişte”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayına kadar yükseliş eğiliminde geldi ve Mayıs ayı ortalarında %50’ye yakın değer kaybederek 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, genel anlamda tüm kripto para piyasalarında etkisini gösterdi ve neredeyse tüm kripto para birimleri %50 civarında değer kaybı yaşadı. Mayıs ayını düşüş eğiliminde tamamlayan BTC, Haziran ayı genelinde de bu eğilimini bozmadı ve Haziran ayını da düşüş eğiliminde geçirdi. Ardından Temmuz ayının büyük kısmında da seyrini bozmayan BTC, 21 Temmuz’dan sonra yeniden yükselişe geçti. Ağustos ayını verimli geçiren BTC, Eylül ayında 50 bin dolar seviyesinin üstünü test etti ancak 7 Eylül tarihinde BTC, yeni bir düşüş dalgasıyla karşılaştı.

Analist Willy Woo’ya Göre Tüm BTC Verilerinde Yükseliş Sinyalleri Var

bitcoin in son fiyati

7 Eylül tarihinde BTC, 52 bin dolardan 43 bin dolar seviyesine kadar sarktı. Bu düşüş, piyasada panik satışlarını da beraberinde getirdi. Ancak BTC kısa sürede toparlanarak 46 bin dolar seviyesine kadar tekrar yükseldi. Ardından bu bölgede dengelenen ve yukarı yönlü fiyat mücadelesi vermeye başlayan BTC için, kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan, zincir üstü analisti Willy Woo, heyecanlandıran açıklamalarda ve tahminlerde bulundu. Woo, tüm Bitcoin ekosisteminin ve BTC piyasasının büyük ölçüde yükselişte olduğunu iddia etti.

Analiste Göre Ademi Merkeziyetçilik, BTC İçin Uzun Vadede Sağlıklı

Twitter üzerinden tweet serisi ile paylaşımlarını dile getiren Willy Woo, Bitcoin’de “muazzam” bir dağıtım aşamasının kendisini göstermeye başladığını öne sürdü. Konuya ilişkin olarak Woo “Bitcoin, kripto paraları eşit olarak dağıtmaya devam ediyor. Halka açık ve perakende kuruluşlar, balinalar kontrollerini azaltırken arz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya devam ediyor.” sözlerini dile getirdi. Ayrıca Willy Woo’ya göre Bitcoin arzının eşit ya da eşit seviyelere yakın dağılımı, ademi merkeziyetçiliği (yerelleşme, mahalli dağılım) desteklediği için, uzun vadede BTC için daha sağlıklı bir durum.

Woo’nun Perakende Yatırımcılar ile İlgili Yorumları

Willy Woo, BTC arzının eşit seviyelere yakın dağılımı konusunda “Arzın merkezileştirilmesi nedeniyle altın standardının parasal bir standart olarak başarısız olduğunu unutmayın” sözlerini dile getirdi. Öte yandan Woo, 10 Bitcoin’den daha az BTC’ye sahip olan kuruluşların ya da perakende traderların BTC boğa piyasasının mevcut aşamasına katkı sağladığını da ifade etti. Willy Woo konuya ilişkin olarak “Perakende, makro döngüleri yönlendirir. Perakende, şu anda yaptığı gibi satoshileri artan bir oranda biriktirdiğinde, boğa piyasasının ortasında olduğumuzu söyleyen temel ilkedir. Tekrar ediyorum, bir boğa piyasasının ortasında. Traderlar 2 ay önce bu veriler gösterildiğinde inanmamışlardı.” sözlerini dile getirdi.

Woo, BTC Balinalarını da Yorumladı

Bullish borsasi

Tüm bunlara ek olarak Willy Woo, balina (en az 1.000 BTC tutanlar) hareketlerinin de BTC ekosisteminde yükselişlere işaret ettiğini iddia ediyor. Woo, balinaların BTC satın almaya devam ettiğini ve balinaların fırsatçı olduklarını dile getirdi.