• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Webio Kripto Para Hesaplarını Bloke Etti! BTC Düştü!

Webio Kripto Para Hesaplarını Bloke Etti! BTC Düştü!

Çin’de Twitter’a benzetilen Webio, kripto para hesaplarına bloke koydu. Gelişme ardından bugün artışa gitmesi beklenen Bitcoin fiyatında düşüş başladı. Bitcoin bugün de değer kaybından sıyrılamadı ve Çin’den gelen hamle gün ortasında dengeleri değiştirdi.

Webio, DeFi liderinin de araların yer aldığı, birden fazla önemli yatırımcıya ait olan kripto para hesaplarını bloke etti. Yüksek sayıda KOL hesaba bloke koyan Webio’nun bu hamlesinin, Pekin’deki sıkı kontrollere bağlı olduğu düşünüldü. Hamle ardından Bitoin fiyatları hızla düşerken, önemli altcoinlerin değer kazanımı oranlarında ise değişim kayda geçti.

Bitcion Değer Kaybında

bitcoin nedir

Webio tarafından getirilen hesap blokesi uygulaması ardından değer kaybeden BTC, 5 Haziranda saatler 14:20’yi gösterirken 36.350 dolara geriledi. Analistlerin kritik gördükleri ve bugün yükselişi başlatabilecek olan 36.500 dolarlık fiyatın altına inildi.

BTC şuanda %1.06 değer kaybının içinde yer alıyor. Analistler değer kaybının devam etmesi halinde piyasa genelinde bir dalganın oluşabileceğinin altını çizdiler. Yatırımcıları tetikte kalamaya çağırdılar.

Ethereum Etkilendi mi?

Webio’nun hesapları bloke etmesi ardından Ethereum’da ise değer kazanım oranının %2.23’e gerilediği görüldü. 5 Haziranda saatler 14:23’ü gösterirken ETH %1.57 değer kazanımını tabloya alarak, 2.676 dolarlık fiyatta yer aldı. Bu kapsamda değer kazanım oranında gerileme deva ediyor. Aynı saatlerde Dogecoin ise %2.44 oranında değer kazanımını tabloya aldı ve bu son güncelleme ile 0.37 dolar seviyesinden işlem görüyor.

XRP Coin Etkilendi mi?

Çin tarafından gelen bu hamle ardından değer kazanım oranında kayıp yaşayan diğer kripto para birimi ise XRP Coin oldu. Bu gün öğren saatlerine kadar fiyatını yükselten XRP Coin büyük bir direnç ile karşılaştı ve değer kazanım oranı %0.23 olarak şekillendi. XRP Coin 5 Haziranda saatler 14:27’yi gösterirken 0.95 dolarlık fiyatı tabloya aldı.

Piyasada Fiyat Oynaklığı Önde!

avantaj

Son iki haftalık süre bazında kipto para piyasasında oldukça istikrarsız hamleler görüldü. Elon Musk’ın BTC madenciliği eleştirisi ardından piyasada değer kayıpları oluştu. Ardından bir düzeltme evresi içine giriş yapıldı.

Fiyatlar tam yükseliş trendinden verim almaya başlayacakken gelen Musk’ın kırık kalp paylaşımı BTC fiyatlarını düşürdü. Bu sabah bir hamle ile yükselişe geçen ve analistlerin artış beklentileri olan BTC, Webio’nun hesapları blokelemesi ile bir kez daha değer kaybediyor. Analistler şuanda piyasada fiyat oynaklığının yüksek seviyede olduğunu belirttiler. Özellikle XRP Coin cephesinde değer kazanım oranın sürekli olarak değişimi tabloya geldi.