• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

VET Teknik Verilerde Neyi Gösteriyor, Beklentiler Neler?

vet blockchain

Son zamanların popüler para birimi olan VET halihazırda 0,228 dolar ve 0,245 dolar arasında bulunan direnç bölgesini test etmek istiyor. Uzmanlara göre 0,245 dolar üzerinde belirleyici olacak bir kapanışın yaşanması halinde ise yeni bir rallinin yaşanması da muhtemel olacak. Ancak birimin böylesi bir artış gösterebilmesi için belirli seviyelere dikkat etmesi de önem taşıyor. Bu kapsamda yeni ralli başlatılması için önemli direnç seviyelerini aşması gerekecek.

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren popüler kripto birimleri arasında yer alan VET Ocak ayından itibaren önemli kazançlar elde etmeyi başardı. 17 Nisan tarihinde 0,279 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine de ulaşmıştı. Daha sonra ise beklenen performansı tam olarak gösteremedi ve gerileme yaşadı. Bu durumda da yatırımcıları telaşlanmıştı.

VET Fiyatlarında Artış Yaşandı

vet

Yaşamış olduğu gerileme sonrasında yatırımcıları uzun zamandır VET için hareketlilik yaşanmasını bekliyorlardı. Piyasaların ivme kazanması ve boğaların da bu konuda çaba göstermesi sonucunda VET’te beklenen yükselme görüldü. Boğaların desteği ile birlikte birim 0,228 dolar ve 0,245 dolar arasında bulunan direnç bölgesini üç kez test etti. Bu testlerde ise başarısız olan birim yine de boğaların yine destek vermesi sayesinde söz konusu bölgeyi aşma çabaları gösteriyor.

Uzman yorumculara göre VET fiyatının 0,245 doların üzerinde belirleyici olacak bir kapanış yapması yeni bir yükseliş trendini tetikleyebilecek. Bu kapsamda da VET yüzde 10 üzerinde sıçrama yaparak 0,266 dolar bandını da görebilir. Bu seviye sonrasında ise boğalar lehinde işlemlerin devam etmesi halinde popüler kripto biriminin fiyatı 0,303 dolar bandını da görebilir.

VET Hangi Seviyelere İşaret Ediyor?

vet coin

Diğer yandan MRI grafiğine bakıldığında birimin yükseliş ivmesinin korunması adına önemli destek seviyesi olarak 0,222 dolar bandı öne çıkıyor. VET fiyatı bu belirtilen seviyenin altına düşüş yaşarsa yükseliş senaryosu da rafa kaldırılabilir. Devam edecek olan satış baskısında ise fiyat 0,192 dolar bandına gerileyebilir. Bu yüzden yatırımcıların bu seviyeye dikkat etmeleri gerekiyor.

Halihazırda VET 0,239 dolar bandından işlem görüyor. Geçen saatlerde 0,25 dolar bandına dokunmuş olsa da VET bu fiyatı muhafaza edemedi. Boğalar ise 0,245 dolarlık önemli direnç seviyesini kırma girişimleri şimdilik başarısız oldu gibi gözüküyor ama bu hareketlenme birimin fiyatlarında yine de yükseliş yaşanmasına neden oldu. Bu yüzdenden de birim için ilerleyen seanslarda potansiyel yükseliş çizgisinin korunması halinde önemli bir kazanç sağlanabilir.