• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Uzmanlar Ethereum’u Artışa Götürebilecek Olan Faktörleri Açıkladılar!

Uzmanlar Ethereum’u Artışa Götürebilecek Olan Faktörleri Açıkladılar!

Ethereum hakkında kripto para piyasasına yansıyan gelişmeler devam ediyor. Ethereum yatırımcıları ise BTC ve ETH karşılaştırmasının da başlaması ile birlikte ETH’nin gelecekte artışa gidip gidemeyeceğini merak etmeye başladılar.

Uzman analistlere göre ETH 2021 sensinde ve ilerleyen dönemde önemli fiyat artışlarını tabloya alabilir. Analistler bu hafta başında ETH’nin gelecekteki artış olasılığını yükselten faktörleri açıkladılar. Analistlere göre 5 temel faktöre bağlı olarak ETH değer kazanımına gidebilir.

Analistler: ETH ETF’leri Fiyat Artışını Destekleyebilir!

eth nedir

Uzman analistler yakın dönemde Ethereum yatırım fonlarının satışa sunulduğuna işaret ediyorlar. Ethereum’un kısa sürede ETF’lere bağlı olarak popülerliğini yükseltebileceğini açılayan analistler, bu yolda ilk olarak Kanada’nın Ethereum ETF’lerini kabul ettiğini belirttiler.

Uzman analistler Brezilyada da ETH ETF’lerinin kabul gördüğünü, ABD’de ise SEC’e ETH ETF’leri hakkında çok sayıda başvuru yapıldığını açıklıyorlar. Eğer son başvurularda kabul edilirse ETH için bir fiyat yükselişinin oluşabileceğinden söz ediyorlar.

Uzman Analistler Uniswap ETH Ölçeklendir Çalışmasına Değindiler!

Analistlerin işaret ettikleri bir diğer faktör ise ETH 2.0 yükseltmesi oldu. Uzman analistler bu yükseltme ardından ETH’nin çok daha verimli bir modele ulaşabileceğini açıkladılar. Diğer yandan Uniswap borsasında Ethereum’a yönelik gerçekleştirilen ölçeklendirme çalışması ardından daha düşük masraflı ve hızlı ETH işlemlerinin mümkün olacağını belirttiler. Bu kapsamda ETH’nin yeni alım taleplerini karşılayabileceğini ve fiyat artışına gidebileceğini açıklıyorlar.

Analistlere Göre EIP-1559 Önemli Bir Gelişim!

Analistlerin dikkat çektikleri bir diğer nokta ise EIP-1559 yükseltmesi ve ETH 2.0’a geçiş oldu. Analistler bu güncellemeler ile Ethereum’un daha deflasyonist bir yapıya kavuşabileceğini ifade ettiler. Ek olarak Ethereum’un şuan itibari ile yıllık %4.5 oranında enflasyona sahip olduğunu, ETH 2.0 ardından ise %0.5 oranında enflasyona sahip olacağını belirttiler. Analistlerin işaret ettikleri detaylara göre daha deflasyonist yapıya ulaşabilecek olan ETH gelecekte değer kazanımlarını tabloya getirebilir.

EIP-1559 yükseltmesinden söz eden analistler, madencilerin ETH yakma işlemlerinde de dikkat çektiler. 4 Ağustos’ta yapılması planlanan işlemlerde Ethereum madencilerinin kazançları ile ETH satın almaları ve ardından yakıma giderek ETH için daha ideal bir arzı oluşturmaları bekleniyor. Analistler deflasyonist modeli destekleyen ETH yakımının fiyatı yükseltebileceğini belirttiler.

Analistler: POS Artışa Sebep Olabilir!

ethereum

Uzman kripto para analistleri, Ethereum için gündemde olan Pos’un ise fiyatları yükseltebilecek en önemli faktör olduğunu düşünüyorlar. Pos ile çevresel kaygıların azaldığı ve yüksek enerji tüketim probleminin olmadığı bir döneme giriş yapılacak. Analistler Pos’a geçişin sağlanması ile birlikte ETH’nin kısa vadede değil uzun vadede kazanç kazandırabilecek kripto para haline gelebileceğini belirttiler. Tüm bu olumlu gelişmelere bağlı olarak gelecekte ETH fiyat artışına yönelik tahminlerini sundular. Bugün saatler 12:42’i gösterirken ETH %4.21 oranında değer kaybında ve 1.881 dolardan işlem görüyor.