• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Uzman Analist, Polkadot Geleceğine Karşı İyimser İfadeler Kullandı!

Uzman Analist, Polkadot Geleceğine Karşı İyimser İfadeler Kullandı!

Polkadot diğer Blockchain’lerle beraber çalışılabilirlik açısından benzersiz Pos kripto para birimi olarak adlandırılıyor. Birden fazla kripto para uzmanına göre en değerli altcoinlerden biri Pokadot ve gelecek için son derece önemli görülüyor.

12 Temmuzun ilk saatlerde 15.56 dolardan işlemden olan Polkadot, popüler kripto para analisti Benjamin Cowen tarafından ele alındı. Analist DOT Coin’in geleceğine yönelik iyimser yorumlarda bulundu.

Analist: Polkadot Analizinde Grafik Takibi Yeterli Değil!

polka dot coin

Analizinden söz ederken Polkadot’un gelecekteki şansı hakkında iyimser fikirlere sahip olduğunu açıklayan Cowen, birçok altcoin projesinin ideal seviyede kar sunabildiğini açıkladı. Analiste göre Polkadot için sorulması gereken en önemli soru, DOT Coin’in hangi noktalar ardından pozisyon için uygun hale geldiği. Analiste göre bu sorunun cevabını bulmak için sadece DOT grafiğinin yorumlanması yeterli değil. Sadece DOT/USD grafiği üzerinden bir fikir yürütmek zorken, takip edilmesi gereken bazı teknik göstergeler var.

Polkadot, Bitcoin İlerleyişinden Etkileniyor!

Analist altcoinlerin geçmişlerine bakıldığında Bitcoin ile bağlantıların görüldüğünden söz ediyor. Bu bağlantı ise BTC artış ve düşüşleri ile altcoinler üzerinde meydana gelen değer kayıpları ve kazanımları olarak tanımlanıyor. Analist DOT/USD grafik analizini kullanma yanında, BTC ile değer kazanımlarında oluşan değişimleri izleminin de etkili bir yöntem olduğunu belirtti. Cowen bu konu hakkında sözlerine devam ederken,“Bitcoin’in 20 haftalık SMA’nın altına düştüğü anda, altcoin piyasası için işler şüpheli ve bir hayli riskli hale geliyor.“ dedi.

Analist yatırım yapılırken dip noktalarda her zaman BTC’nin hareketlerine göre tahminlerin yapılmasını doğru buluyor. Diğer yandan DOT üzerinde doğrudan etkili olan şeyin ise Bitcoin fiyatındaki yatay ilerleme olduğunu ifade ediyor. Mayıs ayı düşüşlerinde ve BTC’nin düzeltme döneminde DOT fiyatının bu olaylardan aynı yönde nasıl etkilendiğine dikkat çeken analist, DOT birikim yapanları yakın fiyat takibine davet etti. Analist Bitcoin’in aslında son 2 aydır dikkate değer bir hareket yapmadığını belirtti.

Polkadot ve BTC’de Son Durum?

bitcoin piyasasi

Analistin gündemine giren Polkadot Coin 12 Temmuz’n ilk saatlerinde %1.30 oranında değer kazanımı içinde yer alarak, 15.53 dolar seviyesine yükseldi. Aynı sürede BTC ise %1.85 oranında değer kazanımı yaparak 34.261 dolar seviyesine ulaştı. 32 bin dolar bandından yükselmeyi başaran BTC hala 25 bin dolarlık kritik direncin altında yer alıyor. BTC saatler 09:51’i gösterdiğinde ise %2.72 oranında artış ile 34.417 dolara ulaşarak 35 bin dolarlık psikolojik fiyat seviyesine bir nebze daha yakın bir konuma geçiş yaptı. Aynı dakikalarda DOT ise %1.72 değer kazanımı ile 15.63 dolardan işlemdeydi.