• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Wall Street Şirketi Bitcoin ve Ethereum İçin Rekor Beklediğini Açıkladı!

Ünlü Wall Street Şirketi Bitcoin ve Ethereum İçin Rekor Beklediğini Açıkladı!

Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir tahmin önemli bir şirketten geldi. Ünlü Wall Street şirketi Bitcoin ve Ethereum için Ekim ayı ve ileriye yönelik neler yaşanabileceğini, fiyat performanslarını yorumladı. Wall Street’te faaliyet gösteren Fundstrat, Bitcoin’in tarihteki en yüksek seviyesinden birkaç ay içerisinde yüzde 33’lük bir düşüş yaşamasını korkutucu bulmuyor.

Olası Sıçramalar Bekleniyor

ethereum fiyatlari

Şirken hem Bitcoin özelinde hem de Ethereum özelinde inançlarını korumaya devam ettiklerini bildirdi. Yapılan açıklamaya göre Bitcoin ve Ethereuum her ne kadar son aylarda piyasada değer kaybına uğrasa da gelecek için karamsar olmaya gerek yok. Ayrıca şirket tahminlerinin kısa vade yani bu ay için de yoğunlaştırılmış durumda. Bu ay içerisinde sıçramalara olmasının olası olduğunu vurgulayan şirketin bu tahminlerini dayandığı bazı nedenleri de mevcut.

Fiyatları Etkileyecek Sebepler

Fundstrat, perşembe günü yaptığı açıklamasında uzun vadeli yatırımcıların BTC ve ETH’ye talebinin devam etmesi halinde ve bu talep sonucunda piyasadan lider kripto para birimi ve en güçlü altcoin toplamaya devam edeceklerini açıklıyor. Bu toplama işlemi için arz içerisinden çekilen miktarın BTC ve ETH üretimi geçmesi durumunda ise arzda bir daralma olması sebebi ile fiyatların artmasını öngörmekte olan şirket, uzun vade amaçlı yatırım yapanların bu şekilde BTC ve ETH fiyatları üzrinde etkilerini olduğunu açıkladı.

Olumlu Gelişmeler

btc yatirimi

Bu duruma ek olarak şirket, Amerika Birleşik Devletler Menkul kıymet ve Borsa Komisyonu’nun Ekim ayı içerisinde kabul edeceği bir BTC EFT’si de BTC fiyatlarında yukarı yönlü bir dalgalanma yaşanmasına sebep olabileceğini vurguluyor. BTC den etkilenen potansiyel altcoinlerin de, burada ETH’nin de bu duruma dahil olduğu vurgulanıyor, bu duruma eşlik etmesi olası olarak görülmekte. Ayrıca ETH’nin merakla beklenen ağ yükseltmesi ile ilgili hem zamanın daralması hemde yeni haberlerin gelmesi ETH grafiklerini yönünü yukarı çevirebilir olarak yorumlanıyor.

Küçük bir hesap ile 2 coin içinde yüzde 50 civarında bir artış olması lazım ki BTC 65 bin dolar olan ATH’sini ETH de 4380 Dolar AtH’sini kırabilsin