• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Rock Grubunun Şarkısı NFT Olarak Uzay Yolcusu!

Ünlü Rock Grubunun Şarkısı NFT Olarak Uzay Yolcusu!

Kripto para piyasalarının son dönemlerde elde ettiği büyüme çok ciddi boyutlara ulaştı. Bu büyüme ile birlikte sektörün uzandığı hemen hemen her alanda da benzer şekilde büyümeler görüldü. Kripto para birimlerinin genel tabloda değerleri artış gösterirken, merkezi olmayan finans (DeFi), merkezi olmayan uygulamalar (DApp) ve NFT (non fungible token) alanlarına da çok ciddi talepler gösterildi. Gelen yoğun taleplerle birlikte bu alanlarda eşsiz bir büyüme kaydedildi. Bu alanlardan NFT pazarı ise Ağustos ayında satış rekoru kırdı. Geçtiğimiz ay NFT satışları 900 milyon dolar seviyesinin üzerinde satışla karşılaştı ve bu seviye NFT satışlarında rekor olarak kaydedildi. Toplulukların NFT’lere duyduğu ilgi şimdi uzaya kadar taşınmaya hazırlanıyor.

Kings of Leon Grubu “Ben de Varım” Dedi

king of leon hamlesi

NFT’ler, kripto varlıkların eşsiz sanat eserleri olarak değerlendiriliyor. Tüm NFT ürünler için geçerli olmasa da bu ürünlerin özellikle ünlü isimler tarafından ilgi görmesi, NFT’lerin yaygınlaşmasını kolaylaştırdı. Daha önce sanat, spor, siyaset ve birçok alandan ünlü isim, NFT pazarına adım atarak “Sektörde ben de varım” dedi. Şimdi ise bu yönde kendisini gösteren, bir rock grubu oldu. Dünyaca ünlü Kings of Leon Rock grubunun NFT’si uzaya gönderilecek. CEO’sunun, kripto para piyasalarının yakından tanıdığı Elon Musk’ın olduğu SpaceX’in özel Inspiration4 aracı ile önümüzdeki hafta, grubun şarkılarından biri ve bir galerinin dijital sanatı uzaya fırlatılarak yörüngeye taşınacak.

Uzay Aracı 14 Eylül’de Yörüngeye Fırlatılacak

SpaceX’e ait Inspiration4 özel uzay aracı, 14 Eylül Salı günü NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılacak. Gerçekleştirilecek olan sivil uçuşta, Kings of Leon rock grubunun daha önce hiç yayınlanmamış performanslarını içeren parçaların yanı sıra 51 NFT ürünü de uzaya taşınacak. Bu NFT’ler arasında grubun “Time in Disguise” isimli parçasının dijital NFT kaydı da aynı uçuşta uzaya fırlatılacak. Konuya ilişkin olarak Inspriation4 ekibi 9 Eylül tarihinde bir açıklama yaptı.

Inspiration4 Ekibinin Açıklamaları

Twitter üzerinden açıklamada bulunan Inspiration4 ekibi, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“’Time in Disguise’, yörüngede çalınan ilk NFT şarkısı olacak. Diğer 50 NFT ise 50 farklı sanatçı tarafından yaratılan sanat eserlerinden oluşuyor. Inspiration4 görevi için heyecan dorukta! Uzaya giden ilk NFT şarkısı gibi bir tarihe nasıl sahip olabileceğinizi görün. Kings of Leon ve diğer ikonik ögeler, hayat kurtaran çalışmalardan yararlanıyor.”

NFT Gelirleri Çocuk Hastanesine Bağışlanacak

king of leon nft sarkisi

Söz konusu NFT’lerin satışları, St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’nin yararına, açık artırma ile gerçekleştirilecek. Söz konusu müzayede 20 Eylül’e kadar devam edecek. Inspiration4 ekibinin açıklamalarının ardından konuya ilişkin bir açıklama da rock gurubu Kings of Leon’dan geldi. Grup konuya ilişkin olarak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için para toplamak amacıyla bu tarihi yolculuğa katılmaktan onur duyuyoruz ve Inspiration4 ekibine en içten dileklerimizle başarılar diliyoruz.”