• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Milyardere “Kripto Eleştirilerinden” Dolayı Tepkiler Büyüyor

Ünlü Milyardere “Kripto Eleştirilerinden” Dolayı Tepkiler Büyüyor

Kripto para piyasaları, 2021 yılında muazzam değer artışlarıyla karşılaştı ve bu süreçte piyasaya on binlerce yeni yatırımcı dahil oldu. Kripto paraların gittikçe ana akımda daha fazla yer almaya başlaması ile birlikte dünyanın çeşitli yerlerinde yasal düzenleyiciler de piyasalara çeşitli müdahalelerde bulunmaya başladı ancak henüz herhangi net bir düzenleyici karar emsal olarak kabul görmüyor. Ülkelerin kripto paralara karşı yaklaşımı değişkenlik göstermeye devam ederken, bu alanda en sert adımları Çin attı. Kripto paralara karşı savaş açan Çin, Eylül ayında kripto para işlemlerini tümden yasakladı. Bununla birlikte piyasalar sert darbeler alırken, Çin’i destekleyen isimler de ortaya çıktı. Bu isimlerden biri olan milyarder yatırımcı Charlie Munger, kripto para topluluklarının sert tepkileriyle karşılaştı.

Charlie Munger Kriptolara Kin Kustu

piyasadaki son durumlar

97 yaşındaki ABD’li ünlü milyarder yatırımcı ve Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, Cuma günü Avustralya’da düzenlenen “Sonh Hearts & Minds” isimli yatırımcı etkinliğinde konuşmalar yaptı. Munger söz konusu konferansta kripto paralara karşı sert eleştiriler dile getirdi ve bu alanla ilgili şüphelerini aktardı. Kripto paraların en büyük karşıtlarından biri olan Munger, mevcut kripto para sisteminin, 90’ların başındaki “dot-com çılgınlığından” daha da çılgın olduğunu iddia etti. Munger ayrıca ABD de dahil olmak üzere İngilizce konuşan ülkelerin kripto paralar konusunda Çin’in izinden gitmesi gerektiğini söyleyerek Çin’e açıkça destek verdi. Munger’ın açıklamaları tepki çekti.

“Keşke Hiç İcat Olmasalardı”

bitcoin piyasasinda son durum

Açıklamalarında “İnanın bana kripto paraları yaratanlar müşterileri değil, kendilerini düşünüyor. Ben insanlara kötü gelen değil, iyi gelen şeyler satarak para kazanmak istiyorum… Asla kripto para almayacağım. Keşke hiç icat olmasalardı” sözlerini dile getiren Munger’a karşı tepkiler büyüdü. Sosyal medyada kripto para toplulukları genellikle “Bu yaşta birinin kripto para teknolojisini anlamamasının normal” olduğu yorumlarında bulundu.

Kain Warwick “Coca-Cola Hisselerini” Hatırlattı

Munger’a tepki gösterenler arasında yer alan Synthetic kurucusu Kain Warwick, Munger’ın iyi şeyler satarak para kazanma isteğini hatırlattı ve Berkshire Hathaway’in “çoğu sağlık sorunlarına ciddi katkılar sunduğu” Coca-Cola’nın en büyük hissedarlarından biri olduğunu vurguladı. Charlie Munger’a kripto para topluluklarından gelen tepkiler büyüyor.