• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CIO, SHIB Rallisini Kaçırdığı İçin Çok Pişman!

shiba coin nedir

Kripto para piyasalarında son dönemlerde MEM tabanlı coin’ler bir kez daha kendisini göstermeye başladı. Bu akım, Ocak ayı sonlarında Dogecoin’in (DOGE), Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets grubunun çılgınca yatırım yapmaya başlaması ile birlikte başladı. Dogecoin bu dönemde elde ettiği muazzam değer artışlarıyla, diğer köpek temalı ve MEM tabanlı kripto paraları da harekete geçirdi ve o tarihlerden bu yana, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi isimlerin de desteği ile piyasalarda şaka coin’lerinin rüzgarı esiyor. Piyasadaki genel çöküşte durgunlaşan şaka coin’lerden son dönemlerde değer artışlarıyla dikkatleri çeken de Shiba Inu (SHIB) oldu. Bazı isimler bu varlıkları eleştirmeye devam ederken, bazı isimler ise SHIB rallisini kaçırdığı için oldukça pişman.

Scott Minerd’ın Açıklamaları

shiba con alinir mi

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin gibi kripto paralar hala en çok eleştirilen kripto paralar arasında yer alıyor. Ancak buna rağmen bazı ünlü isimler, bu tür varlıklara olan güvenlerini göstermeye devam ediyor. Bu isimlerden biri olan Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, son SHIB rallisini kaçırdığı için pişmanlık duyduğunu dile getirdi. CNBC’den Brian Sullivan ile gerçekleştirdiği röportajında konuşan Minerd, SHIB rallisini kaçırdığı için duyduğu üzüntüyü anlattı. Minerd söz konusu röportajında konuya ilişkin olarak “Şubat ya da Mart aylarında Shiba coin’e bin dolar yatırmış olsaydınız, bugün 2,1 milyon dolarınız olurdu. Keşke yüz bin dolar yatırsaydım…” sözlerini dile getirdi.

Minerd, Piyasayı Anlamayanların Çekilmesi Gerektiğini Düşünüyor

Scott Minerd, SHIB rallisini kaçırdığı için duyduğu pişmanlığın yanı sıra SHIB’in öngörülemez yükselişi karşısında şaşkına döndüğünü ve piyasaya anlam veremeyenlerin bu histen kurtulması gerektiğini düşünüyor. Minerd’a göre kripto para piyasasına anlam veremeyen yatırımcıların, hızla piyasadan çekilmesi gerekiyor. Minerd’ın işaret ettiği gibi, MEM tabanlı kripto para birimleri gerçekten de neredeyse 2021 yılının tamamında bir şekilde isimlerinden söz ettirmeyi başardı. Ancak son dönemlerde MEM tabanlı kripto paraların sergilediği fiyat hareketleri, bu tür varlıkların ne kadar volatil olabileceklerini de çok net bir şekilde ortaya koydu. Özellikle kripto para piyasalarını genel itibariyle volatilite üzerinden eleştiren ve bu konuda endişe duyan isimlerin eleştiri radarında genellikle MEM tabanlı kripto para birimleri bulunuyor.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

shiba con alinir mi

Dogecoin, 2021’in başlarında Elon Musk’ın ciddi destekleri ile sert yükselişler elde etti. O dönemlerde sık sık Twitter’dan DOGE ile ilgili esprili paylaşımlarda bulunan Musk, daha sonra “Shiba Inu cinsi bir köpek sahiplenmek istiyorum” şeklinde tweet attı. Aslında bu paylaşıma kadar piyasada neredeyse kimse Shiba Inu diye bir kripto para olduğunu bile bilmiyordu. Elon Musk her ne kadar bu paylaşımında Dogecoin’e gönderme yapmış olsa da bir yanlış anlama sonucu Shiba Inu (SHBI) keşfedildi ve yatırımcıların radarına SHIB girmeye başladı. Bugün gelinen noktada ise SHIB rallisinin kaçırmış olmak, ünlü isimleri pişman edebiliyor.